تعریف ثروت از دیدگاه ثروتمندان دقیقا چیست

description of wealth

ساده ترین تعریف ثروت از دیدگاه ثروتمندان دقیقا چیست؟

ثروت نتیجه ی یک سبک زندگی است همانطور که آدما ها سبک های زندگی متفاوتی از هم دارند،تعریف ثروت برای هرفرد می تواند متفاوت باشد و احتمالا این روزها واژه ثروت بیش تر از گذشته، به هر طریقی به گوشتان می رسد، تکرار شدن این کلمه برای هرکسی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

ممکن است شما در حال یک تحقیق در مورد واژه و یا مفهومی از ثروت باشید،در هر صورت این کلمه حسابی توجه شما را به خودش جلب کرده است و شما به اینجا هدایت شده اید تا به درک بهتری از این کلمه دست پیدا کنید.

این را به شما قول میدم اگر تمام توجه خود را به درک هرچه بهتر این موضوع بدهید،از این به بعد، واژه ثروت برای شما مفهمی متفاوت از آنچه که در گذشته شنیده بودید خواهد داشت، به شکلی که با هر بار شنیدن این واژه، در شما یک احساس خیلی خوبی ایجاد می کند.

شاید فکر کنید که تکرار شدن این کلمه برای شما در این لحظه کاملا اتفاقی بوده است، اما آگاه باشید که حضور شما در این سایت و خواندن این نوشته و دیدن این کلمات توسط چشمان زیبای شما، به هیچ وجه اتفاقی نیست. از این لحظه به بعد،هوشیار باشید و همواره آماده ی دریافت نشانه هایی از این موضوع باشید که خبرهای خوبی را برای شما به دنبال خواهد داشت.

حضور شما در این جا و مطالعه این مطلب یک اتفاق بسیار عالی است وپیشنهاد میکنم که اینجا را نقطه شروعی از یک سفر هیچان انگیز در نظر بگیرید و باهم به دل این سفر برویم و از زیبایی ها و قشنگی های این سفر در کنارهم نهایت لذت را ببریم. من با افتخار راهنمای شما دراین سفر لذت بخش هستم و تا آخر این سفر در کنار شما خواهم بود تا، جاذبه ها و زیبایی های اینجا را به شما نشان دهم.

سفری به دل ثروت

ما در جهانی پر از تنوع زندگی میکنیم که هرکس جهان را از دریچه نگاه خودش می بیند و میتواند توضیح دهد،همانطور که اشاره شد تعریف های زیادی در مورد واژه ثروت میتواند وجود داشته باشد.در واقع تعریف ثروت از نگاه آدمای متفاوت،میتواند متفاوت باشد، چون هر فردی،از زاویه نگاه و تجربه های شخصی خودش به ویژگی های این جهان نگاه میکند و موضوع ثروت،یکی از مهمترین جاذبه ها و ویژگی های این جهان زیبا است.

هر تعریف از ثروت  میتواند از طریق دیدها و یا شنیده ها و یا حتی از روی احساسات و یا منطق ویا مجموعه ای از همه این ها باشد همه این تعریف ها می تواند از راه های متفاوتی به ذهن ما رسیده باشد.

رسانه های جمعی مثل تلوزیون و رادیو و شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و فیس بوک هرکدام سهمی در تعریف واژه ثروت در ذهن برخی از انسان ها می تواند داشته باشد. همچنین خانواده و دوستان و معلم ها و افراد سرشناس جامعه و فرهنگ و مذهب و مجموع همه این ها هرکدام تعریفی از ثروت را در ذهن ما ایجاد کرده اند.

پس در حال حاضر هر تعریفی از ثروت داریم درواقع می تواند ترکیبی از مفهوم ثروت از همه تفکرات و همه دیدگاه ها و ایده نظرات مختلف در ذهن ما باشد.

اولین چیزی که باید توجه کنیم این است که این تعریف چه خروجی و نتیجه ای برای ما خواهد داشت. پس بهتراست تا یک الگوی درست برای تعریف ثروت داشته باشیم که واقعا به نفع ما و در جهت خواسته های ما باشد.الگویی جهانی که نه محدود به زمان و نه محدود به مکان باشد.تعریفی جهانی از ثروت که برای همه آدم ها قابل درک و مفید و قابل اجرا باشد.

دیدگه های مختلف

ثروت از دید یک کودک که دنیای او پُر از بازی و هیجان است میتواند، هر روز هفته بازی کردن با بچه های همن سن و سال خود باشد و یا داشتن یک اتاق پر از اسباب بازی های مورد علاقه اش باشد.

ثروت برای فردی که همیشه موجودی حساب بانکی صفری داشته، میتواند داشتن موجودی بانکی چندین میلیونی و یا چنیدین میلیاردی باشد.

ثروت برای فردی که شرایط کاری سخت و پر مشغله ای را داشته می تواند،بازنشستگی و فراغت از کار و داشتن یک زندگی بدون مشغله و در آرامش باشد.

ثروت برای فردی که هرگز رابطه عاطفی خوبی را در زندگی اش تجربه نکرده است میتواند،داشتن یک رابطه شیرین و جذاب عاطفی با عشق و محبوب زندگی اش باشد.

ثروت برای دختری که میخواهد تازه زندگی مشترک خود را شروع کند میتواند،داشتن جهزیه کامل برای آغاز زندگی مشترکش باشد.

یا ثروت برای فردی که تمام سال های زندگی مشترکش را اجاره نشین بوده میتواند،خانه شخصی خود را داشتن باشد.

 از دید یک نفر که تا به حال تجربه مسافرت را نداشته است می تواند، یک سفر چندین روزه باشد.

ثروت برای یک بیمار می تواند،تجربه شیرین یک روز و یا حتی یک ساعت سلامتی باشد و برای یک یتم پدر و مادر باشد برای یک بیوه همسر باشد و برای یک زن و شوهر فرزند باشد.

میتوانیم نمونه های متفاوت بسیاری از نگاه هر فرد به مفهوم ثروت داشته باشیم.هر کس جهان را از دریچه نگاه خود می بیند و می تواند فقط همان را توشیح دهد.

یک ویژگی خیلی مهم

مفهوم و واژه ثروت باید دارای یک ویژگی خیلی مهم باشد و آن هم کاربردی بودن واژه ثروت برای همه افراد باشد.

چند لحظه خود را یک فرد ثروتمند در نظر بگیرید(البته که شما ثروتمند هستید).در واقع با این سوال میخواهم این دیدگاه را در شما ایجاد کنم که از زاویه نگاه یک فرد ثروتمند به این موضوع نگاه کنید،یعنی اگر شما یک فرد ثروتمند بودید چه تعریفی از ثروت داشتید؟

با توجه به نگاهی که مدتهاست به موضوع ثروت دارم، یک تعریف مناسب تر و کاربردی تر برای ثروت را ارائه میدهم که این تعریف دقیقا از نگاه افراد ثروتمند می باشد.شاید از یک فرد ثروتمند بپرسید که تعریف شما از ثروت چیست،ممکن است نتوانید به وضوح تعریفی درست از ثروت را توضیح دهد،ولی قطعا این درکی که از ثروت بیان میکنم، جزئی از شخصیت افراد ثروتمند است.

ثروت واقعی

ثروت نتیجه یک سبک زندگی جهانی است.سبک زندگی که از نگرش ها و باورها و ذهنیت ثروتمند و قدرتمندی ریشه می گیرد.ثروت یعنی “داشتن باورهای ثروتمند”ی که، نتیجه آن به شکل پول فراوان و سلامتی متعالی و روابط پسندیده و معنویت الهی در زندگی تجربه شود.

بزرگترین سرمایه و ثروت هر فرد باورها و نگرش هایی است که باعث ایجاد عادت هایی عمل گونه می شود. عادت هایی که به یک کار و اقدام عملی ختم میشود که در نتیجه باعث بهبود و بهتر شدن شرایط زندگی می شود

این ثروت همان ثروتی است که اگر فردی تمام پول و دارایی خود را از دست بدهد در زمان کمتر و با انرژی کمتر و به شکل ساده تر و به مقدار خیلی بیش تری آن را دوباره بدست می آورد.ثروتی که اگر رابطه ای در آن به شکست بخورد، یک رابطه بهتر و قوی تر و محکم تر از قبل ایجاد میکند.

ثروتی که اگر بیماری تمام وجودش را در بربگیرد،هرگز ضعف و ستسی را نمی پذیرد و دوباره قوی تر و سالم تر از هر لحظه ای سرپا می ایستد.

ثروتی که در آن معنویت و خدایی را پیدا میکند که هر چقدر به او نزدیک تر می شود زندگی شاد تر و سالم تر و راحت تر و در پول و نعمت های بیش تری را تجربه میکند.

این ثروت همان ثروت پایداری است که نتنها هرگز تمام نمی شود، بلکه هر روز بیش تر و بیش تر میشود.

همسفر عزیزم،امیدوارم از این سفر زیبا در کنار من نهایت لذت را برده باشید،از اینکه با خواندن این کلمات نگاه زیبایتان را به من هدیه دادید از شما صمیمانه ممنون و سپاسگزارم.

باعث افتخارمن است که دیدگاه و تجربه خود را از این سفر دونفره به درک بهتر از ثروت به صورت سفرنامه در همین صفحه برای من بنویسید ،با اشتیاق تمام سفرنامه شما را مطالعه می کنم.

من جهان هستم از اینکه در این سفر زیبا در کنار من بودید از شما ممنون و سپاساگزارم.درحال خوب الهی باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید