فرمول طلایی تبدیل یک رابطه عاطفی سرد به یک رابطه عاشقانه 👩‍❤️‍💋‍👨

فرمول طلایی تبدیل رابطه سرد به یک رابطه عاشقانه – حجم ویدیو 217.3 MB

قبل از اینکه فرمول طلایی را بیان کنم ، باید تعریف درستی از یک رابطه عاطفی سرد داشته باشیم . در واقع نقطه ی مقابل یک رابطه سرد و بی روح ، یک رابطه عاطفی گرم و صمیمی است . پس برای درک یک رابطه سرد شده ، بهتر است نقطه مقابل آن یعنی ویژگی های یک رابطه عاطفی گرم و صمیمی را بدانیم .

برخی از ویژگی های رابطه عاطفی گرم و عاشقانه :

  • در یک رابطه عاطفی عاشقانه و صمیمی طرفین احساسات قلبی و واقعی خود را نسبت به هم و موضوعات مختلف به راحتی بیان می کنند .
  • در یک رابطه ی عاطفی گرم و صمیمی طرفین رابطه ی جنسی دلخواه و مطلوب خود را دارند و از رابطه ی جنسی خود رضایت دارند .
  • در یک رابطه ی عاطفی گرم و صمیمی هرکدام از طرفین علاقه و توجه خود را به طرف مقابل ابراز می کند .
  • همچنین بخش عمده ای از وقت خود را به با هم بودن و در کنار هم و عشقبازی سپری می کنند و اگر به هر دلیلی برای مدتی مشخص از هم دور باشند از احوالات هم جویا هستند .
  • همچنین در یک رابطه صمیمی افراد به راحتی عقاید و نظرات خود را بیان می کنند و به هم دیگر احترام می گذارند .

اگر ویژگی هایی که در رابطه گرم و صمیمی عنوان شد را به شکل کمرنگ تری در رابطه ی خود تجربه می کنید ، رابطه شما یک رابطه ی عاطفی سرد است و یا به سمت سرد شدن پیش می رود و باید هر چه زود تر جلوی این سردی رابطه را گرفت .

در اینجا می خواهم فرمول طلایی را به شما بگویم که یخ هر رابطه ی سردی را درهم می شکند و آن را حتی از کوره آهن هم داغ تر می کند ، پس به دقت به نکاتی که در این نوشته می خوانید توجه کنید و به آنها عمل کنید .

پذیرش و گذشت در یک رابطه عاطفی سرد :

هیچ رابطه عاطفی بدون دلیل سرد نمی شود . قطعاً در یک رابطه سرد شده یکی از طرفین یا هر دو ، نسبت به هم اشتباهاتی را داشته اند ، که باعث ایجاد سردی در روابط شده است .

پیش قدم باشید :

اگر آگاه هستید که در برخی از موارد در رابطه دچار اشتباهاتی نسبت به طرف مقابل شدید ، قدم اول این است که با خود صادق باشید و اشتباهات خود را بپذیرید . سپس اگر نیاز به عذرخواهی از طرف مقابل است با اعتماد به نفس بالا از طرف مقابل خود عذرخواهی کنید .

از او بخواهید که عذرخواهی شما را بپذیرد و از او بخواهید تا با شما همراه شود و برای بهتر شدن رابطه به شما کمک کند . شاید خیلی ها در چنین شرایطی با خود بگویند چرا من همیشه باید خودم را کوچک کنم ؟ و یا چرا من همیشه باید غرورم را بشکنم ؟

من به شما حق میدهم اینگونه فکر کنید ، عذرخواهی کردن برای افرادی که میخواهند رابطه گرمی را داشته باشند ولی نمی خواهند قدمی پیش بگذارند کار بسیار سختی است .

شاید شما منتظر هستید تا او پا پیش بگذارد ، در حالی که او منتظر است تا شما پا پیش بگذارید .

اولا این کار به هیچ عنوان کوچک کردن خود نیست چون شما اصلا قرار نیست به کسی التماسی بکنید، شما قرار است صحبت کنید و از طرف مقابل خود درخواستی داشته باشید . هرچقدر از مزیت های این تصمیم به شما بگویم باز هم کم است اما حداقل مزیتی که دارد این است که به طرف مقابل خود این پیام را می دهید که شما بصورت جدی خواهان برگشت رابطه به حالت گرم و صمیمی هستید .

همچنین طرف مقابل این پیام را دریافت می کند که ، شما در برابر او هیچ جبهه و یا قصد نشان دادن برتری خود را ندارید ، همین قدم کوچک به شدت به بهبود رابطه عاطفی شما کمک می‌کند. اما اگر بر این باور هستید و مطمئن هستید که اشتباهی از طرف مقابل شما است و همچنان خواهان رابطه صمیمی با او هستید ، پس بهتر است از اشتباهات فرد مقابل خود چشم پوشی و گذشت کنید .

اما باید در نظر داشته باشید این گذشت می تواند در آینده به شما آسیب بزند ، اگر آسیب این گذشت را به طعم شیرین رابطه گرم و صمیمی ترجیح می دهید مانعی ندارد . بهتر است بگونه ای عمل کنید تا طرف مقابل خود را به ارزش های انسانی یادآوری کند تا به اشتباهش پی ببرد و در تلاش برای جبران اشتباهش بر آید .

توجه به علاقه ها در رابطه عاطفی سرد :

یکی از عوامل مهمی که باعث سردی رابطه می شود عدم توجه به علاقه های همدیگر است . به یاد بیاورید در زمانی که رابطه ی گرم و صمیمی داشتید ،بیش تر به علاقه‌ های یکدیگر توجه داشتید . ولی اگر در شرایطی هستید که رابطه شما دوران سوت و کور و سردی را سپری می کند، متوجه می شوید که توجه کمتری به علاقه های همدیگر دارید .

شاید فکر کنید که سردی رابطه باعث عدم توجه به به علاقه های همدیگر شده است ، اما حقیقت این است که عدم توجه به علاقه های همدیگر است که به مرور زمان باعث ایجاد این سردی در رابطه عاطفی شده است . پس اگر می خواهید یک رابطه گرم و صمیمی را تجربه کنید به علاقه های طرف‌مقابل خود توجه بیش تری کنید . کاری کنید که او را خوشحال می کند و در او حساس خوبی ایجاد می‌کند .

مثلاً هدیه ای برای او بخرید از او بابت کاری تشکر کنید ، از او تعریف کنید ، برای او دست گلی بگیرید و یا هر کار دیگری که به میزان شناختی که از علاقه های او دارید و از دستتان بر می آید انجام دهید . کاری کنید که او خودش را فرد موثری در زندگی شما ببیند و باور کند که فرد ارزشمندی است .

فایده این کار این است که به طرف مقابل این پیام را منتقل می کنید که به طور جدی خواهان بهبود رابطه هستید و اگر در این مورد درست عمل کنید ، قطعا نتیجه دلخواه تان را میگیرید .

Frozen emotional relationship

ریشه ناراحتی را پیدا کنید :

حالا که برای بهبود رابطه قدم برداشتید و ارتباط اولیه گرفته شده است ، اکنون فرصت مناسبی است که علت اصلی سرد شدن رابطه را پیدا کنید .

در کمال احترام از طرف مقابل خود بخواهید تا دیدگاه و نظرش را در مورد علت سردی رابطه‌ بیان کند .

شاید علت سردی رابطه بر اثر یک سوء تفاهم و یا یک موضوع کم اهمیت بوده باشد که شما از آن خبر نداشتید .

این اطمینان را به طرف مقابل خود بدهید که حتی اگر سردی رابطه را از سوی شما می داند ، از این موضوع ناراحت نمی شوید . یادتان باشد ، هدف و قصد شما بهبود رابطه است .

به دنبال مقصر نباشید :

اگر می‌خواهید رابطه سرد خود را به یک رابطه گرم و عاشقانه تبدیل کنید ، هرگز به دنبال مقصر کردن فرد مقابل نباشید .

هرگز تلاش نکنید تا ثابت کنید که اشتباه از سوی او بوده و مقصر سردی رابطه است .

گاهی ما فراموش می‌کنیم که در یک رابطه عاطفی هستیم و آن را با یک میدان جنگ و قدرت نمایی اشتباه می گیریم .

هدف از رابطه عاطفی عشق ورزیدن و لذت بردن از وجود هم دیگر است .

هر لحظه بیاد داشته باشیم که یک رابطه ی عاطفی مسابقه یا میدان جنگ و قدرت نمایی نیست که کسی برنده یا بازنده شود .

با به یاد آوردن این آگاهی هرگز تلاش نکنید تا طرف مقابل را مقصر ، ضعیف و یا مغرور نشان دهید .

از بحث و مجادله دوری کنید :

یکی از عواملی که باعث ایجاد یک رابطه سرد و بی روح می شود ، مجادله و بحث کردن در روابط است .

به هر دلیلی ، در یک رابطه عاطفی هیچگونه بحث و مجادله ای نباید وجود داشته باشد .

فضای رابطه عاطفی را به سمت یک فضای امن برای بیان دیدگاه ها و احترام به عقاید همدیگر پیش ببرید نه محیطی برای تحمیل و یا تغییر و اثبات عقاید به همدیگر بدانید احترام ، احترام می آورد .

عامل اصلی ایجاد هرگونه مجادله در یک رابطه عاطفی ، تلاش برای تغییر رفتار ها عادت ها و عقاید همدیگر است و به شدت از این موضوع دوری کنید .

تنها راه دوری کردن از مجادله ، مجادله نکردن است .

سَبک رابطه داشته باشید :

یک رابطه عاطفی به دلیل پیروی نکردن از یک سبک مناسب به سردی کشیده می شود .

مواردی که در بالا گفته شد همان سبک مناسبی است که شما باید در رابطه ی عاطفی خود پیش بگیرید تا رابطه را از یک جو سرد به یک رابطه گرم و صمیمی تبدیل کنید .

آگاهی هایی که در این نوشته گفته شد صرفاً برای یکبار اجرا کردن نمی باشد بلکه تمام موردهایی که گفته شد باید به طور مداوم و مستمر در رابطه عاطفی پیاده شود آنقدر که تبدیل به سبک رابطه شما شود .

منظور از سبک رابطه عادت ها رفتارها و تفکرات و عقاید و باورهای شما در رابطه عاطفی است که فضای رابطه را به سمت شادی ، گرمی و صمیمیت پیش می‌برد .

یک تمرین عملی :

ویژگی های و رفتارهای خود را نسیت به طرف مقابل قبل از سرد شدن رابطه را بو با رفتار های فعلی خود مقایسه کنید و انها را بنویسید و نکات گفته شده در بالا را اجرا کنید .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید