the aqly ducklin lifestyle

سبک زندگی سالم و شاد چگونه اتفاق می افتد ؟

در نوشته قبلی در مورد اینکه سبک زندگی سالم ، چه سبکی است توضیحاتی را دادم ، اگر درک خوبی نسبت به سبک زندگی سالم پیدا کرده باشیم ، شاید این سوال در شما ایجاد شده باشد که ، یعنی تا الان سبک زندگی سالم و مناسبی نداشتم ؟ چطور میتوانم یک سبک زندگی سالم و شاد داشته باشم ؟ یعنی چطور می توانم سبک زندگی ام را در مسیر خواسته هایم قرار دهم ؟

همه ما انسان ها فکر می کنیم که به سبک و شیوه درستی در حال زندگی کردن هستیم و عموماً بر این باور هستیم که ، سبک زندگی ما ، همان سبکی است که شرایط مورد علاقه مان را برای ما ایجاد می کند یا به عبارتی ما را به خواسته هایمان می رساند . اما می‌بینیم که عملاً چنین چیزی نیست .

برای بهتر باور کردن این موضوع به میزان آرامش عمیق خود در برابر شرایط نامطلوب و نا خواسته ای که زندگی تجربه می کنید توجه کنید ، آیا چنین سبک زندگی توانسته آرامشی عمیق و دائمی را در شما بوجود آورد ف که حتی دربظاهر بدترین شرایط نامطلوب در بالاترین حد ازآرامش و احساس خوب بمانید .

اگر جواب شما قطعا بله است ، من به شما تبریک می گویم و شما دیگر نیازی به خواندن ادامه این مطلب ندارید ، اما اگر جواب شما چیزی مثل خیر ، یا ، مطمئن نیستم می باشد ، پس سبک زندگی که خواسته شما را برآورده کرده باشد را تا کنون نداشتنید ، چون نتیجه تجربه خواسته ها ، تجربه یک آرامش عمیق و ریشه ای و پایدار در تمام شرایط زندگی است . این موضوع دقیقاً از روی نتیجه های زندگیمان به سادگی قابل تشخیص است .

در واقع همانطور که برای دانستن سبک زندگی سالم و شاد ، مناسب است تا بدانیم سبک زندگی چیست ؛ برای دانستن این که چطور می توانیم سبک زندگی سالمی داشته باشیم مناسب است تا ابتدا ببینیم سبک زندگی نامناسب ما چه بوده و چرا سبک زندگی که داشتیم تا به حال شرایط مورد علاقه مان را برایمان ایجاد نکرده و ما را در مسیر خواسته هایمان قرار نداده است .

یکی از مهمترین عواملی که باعث شده تا ما سبک زندگی نامناسبی داشته باشیم ، منظورم سبک زندگی که در خلاف مسیر علاقه‌هایمان باشد ، بی اطلاعی و ندانستن از علاقه های خود است .

اگر بخواهم عمیق تر این موضوع را مطرح کنم باید بگویم که به دلیل عدم شناخت از ماهیت وجودی خودمان است . اینکه من کی هستم و من چرا در این جهان زندگی می کنم ؟

من کی هستم و چرا اینجا هستم .

جهان – جهان شو

همواره سعی کرده ام تا از توضیحات پیچیده دور باشم ، در توضیح این موضوع هم ، روش من روش جهان هستی است یعنی کارها را ساده می کنم تا راحت تر درک شود .

اگر ما هنوز سبک زندگی درستی نداریم به خاطر این است که هنوز علاقه هایمان را نشناختیم یعنی هنوز خودمان و توانایی های خود را نشناختیم .

وقتی که علاقه های خود را نشناسیم ، مسیر درست را نمی توانیم تشخیص دهیم . یعنی مسیر را در جهتی غیر از علاقه های ما می‌رویم ، شاید بعضی وقتا کارهایی که می کنیم فکر می کنیم که آنها علاقه داریم ، اما در واقع این کار نیست که علاقه های ما را مشخص می کنند بلکه چرایی ها هستند که علاقه هایمان را مشخص می کنند ، در واقع علاقه های ما چرایی های انجام آن کار هستند .

چرایی ها علاقه های ما هستند ، نه خود کار .

جهان – جهان شو

مثلاً اگر یک ورزشکار رشته ورزشی را انجام میدهد چرایی او از انجام این سبک و روش ورزش ، علاقه او است ، اگر یک طراح طراحی می‌کند چرایی او از طراحی کردن علاقه‌اش را مشخص میکند ، اگر یک تاجر و یک پولدار هست ، چرایی پولدار شدن علاقه را مشخص می کند .

اما خیلی از ما انسان ها این موضوع را فراموش کرده ایم ، یعنی چرایی ها را فراموش کرده ایم . و کاری را که انجام می‌دهیم به عنوان اصل در نظر گرفته‌ایم و باور کرده‌ایم که آن کار علاقه اصلی مان است .

وقتی که علاقه خود را فراموش کرده ایم و به انجام آن کار خاص چسبیده ایم پس از مدتی شاید چندین سال ؛ از انجام آن گیج ، خسته و نا امید و سردرگم و خود را شکست خورده می بینیم .

برای ساده کردن درک این موضوع داستان جوجه اردک زشت را یاد شما می آورنم . همان جوجه اردکی که در قصه ها شنیده ایم همانکه که از زمانی که یک تخم بود با تخم اردک های دیگر اشتباه گرفته شد و وقتی که به دنیا آمد در میان اردک ها زندگی می کرد و واقعا باور کرده بود که او یک اردک است .

او خود را نشناخته بود و کسی هم به او نگفته بود که باید خود را بشناسد ، جوجه اردک مانند همه آنها زندگی می کرد مانند همه آن ها غذا می خورد مانند همه آنها شنا کردن یاد گرفت اما ، هیچ وقت راضی نبود چون همیشه یک چیزی در درونش به او می گفت این تو نیستی و این اونی که باید باشی نیستی .

اما وقتی توانست خود را پیدا کند ویژگی ها و توانایی ها و ارزشهای خود را بشناسد وقتی که توانست با نگاه کردن در آب که آینه ای از اوست خود را بشناسد و به این پی ببرد که یک اردک نیست بلکه یک قوی بسیار زیباست و خود را شناخت و بعد علاقه هایش را شناخت او عاشق پرواز شد او عاشق زیبایی شد او عاشق عشق ورزیدن شد و وقتی که علاقه هایش را شناخت در مسیر آنها حرکت کرد .

این داستان عبرت انگیزی برای همه ما انسان هاست در واقع این داستان زندگی همه ما انسان هاست وقتی که ما خود را نشناسیم و علاقه های خود را نمی توانیم بشناسیم پس برای داشتن سبک زندگی سالم و شاد باید ابتدا به سمتی برویم که خود را بیشتر بتوانیم بشناسیم واصالت وجودی خود را بشناسیم از اینکه ما چه کسی هستیم از اینکه اصالت و ریشه ما کیست ؟

از اینکه ما در این جهان چه می کنیم و وقتی که خود را شناختیم بعد می توانیم علاقه های خود را ببینیم مانند همان جوجه اردک زشت که وقتی خود را یک قودید توانست توانایی پرواز کردن را در خود ببیند و او عاشق پرواز کردن شد .

برای شناخت خود باید سفر کرد نیاز به یک سفر به طبیعت درون

جهان – جهان شو

من جهان هستم و از شما همسفر خوبم تشکر و سپاسگزاری می کنم ، از اینکه در این سفر کوتاه و زیبا در کنار من بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزارم .
لطفاً برای من بنویسید که به نظر شما ما انسان ها چه کسانی هستیم ، چرا در این جهان زندگی می کنیم تا با بیان آگاهی های خود توانسته باشیم درک بهتری از خود پیدا کنیم و علاقه هایمان را بیشتر درک کنیم من مشتاقانه منتظر خواندن تجربه ها و دیدگاه های زیبای شما هستم . در حال خوب الهی باشید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید