چگونه تغییر شخصیتم باعث ثروتمند شدنم شد ؟

women how-did-change-my-personality-made-me-rich

شخصیت خود را به یک شخصیت ثروتمند تبدیل کنیم .

جهان – جهان شو

مادرم به من می گوید از زمان تولدت تا به الان این چهارمین دفعه است که شخصیتت و همه ی رفتارهایت به طور کلی تغییر کرده است ، هر بار تو را در یک چهره کاملا متفاوت می بینم . تو به کلی عوض شده ای و تو دیگر همان کودک و یا نوجوانی که من به دنیا آوردم و می شناختم نیستی ، این خیلی چیز عجیبی است و برای ما جای تعجب دارد.

در واقع وقتی چنین چیزی از مادرم شنیدم کمی خودم هم تعجب کردم و در همان لحظه توی ذهنم به خودم گفتم چی ، یعنی این چهارمین دفعه است که شخصیتم به کلی تغییر کرده ؟ شد چهار بار ؟ چه زود ؟

و اگر مادرم به این موضوع اشاره نمی کرد شاید خودم خیلی بعد ها متوجه این تغییر می شدم . در جواب فقط این جمله به ذهنم آمد . بله درست است . شما درست می گویید و اگر نیاز باشد هنوز هم تغییرات ادامه پیدا می کند این یک روند کاملا ادامه دار خواهد بود .

جایی جمله جالبی شنیده بودم که می گفت اگر از من ادرس احمق ترین انسان روی کره زمین را به پرسید من می گویم کسی را پیدا کنید که می گوید من تغییر نمی کنم.

تنها یک احمق می گوید من همین ام که هستم ، و اصلا تغییر نمی کنم .

من دیگر چیزی نگفتم ولی بعد که به حرف مادرم مجددا فکر کردم دیدم ، بله درست می گوید ؛ این چندین بار است که تغییر کرده ام . اما این تغییر کردن برای من کاملا طبیعی است . در واقع طبیعی ترین قسمت ما جرا این است که تغییر کنیم .

اما نکته قابل توجهی که نظرمن را به خودش خیلی جلب کرد این بود که ، با وجود این همه تغییراتی که هر روز در زندگی و این جهان اتفاق می افتد ، شما چرا هنوز تغییر نکرده اید ؟ شما چرا هنوز در همان شخصیت قبلی خود هستید ؟

دقیقا مثل وقتی که فصل های سال تغییر می کند ، از فصل تابستان به فصل زمستان رسیدیم و هنوز همان لباس های تابستانی بر تن داریم .

ما در جهانی زندگی می کنیم که همه چیز به سرعت در حال تغییرات است . هیچ چیز در این جهان همیشگی و پایدار نیست . منظورم هم از شرایط فیزیکی است و هم از شرایط زندگی که آن را تجربه می کنیم .

این نیازی به اثبات ندارد . خود من و شما اثبات همین موضوع هستید . ببه خودمون نگاه کنیم و یک سال پیش یا کودکی خود را بیاد بیاوریم . یک عکس از یک سال یا چند سال پیش خود را نگاه کنید قطعا تغییراتی هر چند جزئی را متوجه می شوید . شاید تغییرات خیلی کوچک باشند اما در حال اتفاق افتادن است .

حتی یک تغییر کوچک هم ، یک تغییر است.

جهان -جهان شو

به روند رشد یک کل ،درخت،نوزاد،یک شهر،ساختمان در حال ساخت،اسمان،شب ،روز فصل های و ماه های سال، آب و هوا، اتفاقات و شرایط زندگی ،خبرها،تکنولوزی ها ، رنگ ها و لباس ها و صورت ها و چهره ها و … می بینید همه چیز در حال تغییر است.

این ها نشانه هایی هستند که با ما دارند پیغامی را منتقل می کنند . پیغام این است، همه چیز در حال تغییر است، تغییر کنید . اما چگونه تغییر باعث ثروتمند شدنم شد .

پیغام : همه چیز در حال تغییر است ، تغییر کنید .

جهان -جهان شو

؟ چگونه تغییر باعث می شود ثروتمند شویم و ثروتمند بمانیم ؟

تنها یک چیز است که برای برخی از انسان ها هنوز غیر قابل پذیرش مانده است ، تنها یک چیز است که انسان ها هنوز در برابر تغییر آن به شدت مقاومت می کنند .

اینقدر آن چیز برایشان مهم است که حتی حاضر می شوند جان خود را برای آن فنا کنند . آنقدر مهم است که نه تنها جان خود ، بلکه حاضرند که جان خانواده ، همسر و فرزندان خود را فنای آن کنند ، تمام دارایی و زندگی خود را فنای آن می کنند ، و همه این هزینه ها را پرداخت می کنند تا آن تغییر نکند .

در مقابل اسنان های ثروتمند همه جیز خود را فدا می کند ، خانواده ، همسر و فرزندان ، زندگی ، شغل ، جسم ، پول و دارایی خود را فدای آن می کنند تا آن را تغییر دهد .

یکی تمام داشته هایش را برای عدم تغییر آن عامل فنا می کند و یکی برای تغییر آن عامل فدا می کند . یکی هزینه می کند که آن تغییر ایجاد شود و دیگری هزینه می کند تا آن تغییر ایجاد نشود . یکی از روی شجاعت به دنبال تغییر آن عامل است و دیگری از روی ترس بدنبال عدم تغییر آن عامل است . یکی با عدم تغییر آن عامل هر روز فقیر تر می شود و دیگری با تغییر آن عامل هر روز ثروتمند تر و پول دار تر و سلامت تر و خوشبخت تر می شود .

برای درک رک هرچه بهتر این موضوع پیشنهاد می کنم به نوشته معنی ثروت و همچنین به نوشته ی تفاوت پولداربودن و ثروتمندبودن حتما یه نگاهی بیاندازید تا مفهوم تازه و گسترده تری از ثروت در ذهن ایجاد شود .

اما همین جا به قدر یک توضیح مختصر بسنده می کنم تا نگاهی اولیه از این موضوع ایجاد شود ، که ثروت در واقع همان باورهایی است که باعث ایجاد پول و سرمایه در زندگی ما می شود و ثروتمند کسی است که نگرش و باورهای ثروتمندی دارد .

امایک فرد پودار با ذهن فقیر ، ثروتمند نیست ، اما یک فرد ثروتمند قطعا یک پولدار هم هست و شاید ممکن باشد ، برای مدتی بی پول باشد ، اما به زودی پول فراوان و پایدرا وارد زندگی اش می شود ، ولی یک فرد بی پول و یا پولدار اما با نگرش فقیر برای همیشه فقیر باقی می ماند مگر در صورتی که آن تغییر اصلی را در خود ایجاد تغییر کند .

انسان ها از زمان تولد که به دنیا می آینده پولدار نیستند . هچ بچه و نوزادی پولدار پولدار به دنیا نمی آید مگر در یک صورت که از بدو تولد خانواده او حساب های بانکی برایش ایجاد کرده باشند ، یک ثروتمند واقعی هرگز چنین کاری را برای خانواده و یا فرزندان خود نمی کند .

در واقع هیچ چیزی ندارد ، اما همان نوزاد و کودک در سن های بزرگ تر ف شروع به پولدار شدن می کند و زندگی را برای خود رقم می زند که حتی خیلی از افراد بزرگ تر از او ، که پولدارآوردن را خیلی زود تر از او شروع کرده بودند از میزان درآمدی که کسب می کند تعجب می کنند که حتی در خواب هم نمی توانند تصورش را بکنند.

و چطور می شود کودکانی که در همان سال با اآن نوزاد و کودک به دنیا امده اند و در همان سن بزرگ سالی که او پولدار شده است ، هنوز فقیر و بی پول می مانند و یا با ختلاف بسیار زیادی از بقیه پولدار تر و خوشبخت تر می شود .

تفاوت در نوع تغییر است.

جهان – جهان شو

انسان های بسیار زیادی هستند که دائما در حال تغییر کردن هستند . ظاهر خود را عوض می کنند نوع زبان خود را عوض می کنند لهجه خود را عو ض می کنند زبان جدید را یاد می گیرند خانواده خود را عوض می کنند شهر خود را عو ض می کنند خانه خود را عوض می کنند دوستان خود را عوض می کنند همسر خود را عوض می کنند رشته تحصیلی خود را عو ض می کنند ظاهر و استایل و چهره خود را عوض می کنند ، اما هنوز هم پولدار و یا به قولی ثروتمند نیستند و نمی شوند .

پس چگونه است که یک عده هر روز پولدار تر و پولدار تر و ثروتمند می شوند ؟

همه چیز تغییر می کند ، روزها و ساعت ها در حال گذر هستند و تغییر می کنند ، گل ها و درختان و آب و هوا تغییر می کنند ، فصل ها و سال ها تغییر می کنند ، لباس ها و چهره های انسان ها هم تغییر میکنند ،این خیلی زیباست و این خیلی خوب است و همه این تغییرات برای انسان جا افتاده و پذیرفته است . اما در مقابل آنچه که باید تغییر داده شود مقاومت می کنند .

در واقع پاسخ این است که آنهایی که از این تغییرات استقبال می کنند و خود را با آن هماهنگ می کنند و تغییر می کنند تا زندگی بهتری را تجربه کنند ، باید بگویم که تلاششان قابل ستایش و قابل تحسین است ، ولی این را می گویم که کافی نیست ، در واقع اصل نیست ، ،آنها همه چیز و همه جا را تغییر میدهند الا ان قسمت اصلی را که باید تغییر بدهند .

وقتی آن قسمت اصلی را تغییر کند همه چیز خود به خود تغییر پیدا می کند ، وقتی ان قسمت اصلی را تغییر دهند همه چیز خود به خود دگرگون می شود و عوض می شود . و شرایط ایده ال با کمترین انرژی و کمترین میزان اصتحکاک در روابط و دیگر جنبه های زندگی را تجربه خواهند کرد .

وقتی آن قسمت اصلی تغییر کند اثرش را روی دیگر جنبه های زندگی می گذارد منظورم از حنبه های زندگی یعنی  دارایی مالی و سلامتی جسمی و روابط عاطفی و معنویت الهی است .

برای درک بهتر این موضوع مثالی در مورد خود رو و شرکت های برتر خود رو سازی در جهان را مطرح می کنم ، سال ها بود که شرکت های بزرگ خود رو سازی در تلاش ایجاد تغییرات اساسی برای بهبود عملکرد خودروهای تولیدی شان بودند بهبود عملکرد در مدیریت مصرف سوخت ، بهبود عملکرد در سرعت در میزان اصتحکاک و بهبود عملکرد در میزان حجم سرنشینان در طی مسافت و قسمت های دیگر برای کاهش هزینه ها .

انها در این زمینه تحقیقات و تلاش های بسیار زیادی کردند و تغییرات بزرگی را ایجاد کردند و نتایج خیلی خوبی را هم گرفتند ، اما هنوز آن تغییر اساسی و آن نتیجه اصلی که باید ایجاد می شد را دریافت نمی کردند و این نشان از این بود که یک جای کار می لنگید .

شرکت هایی که برای مصرف کمتر سوخت خودروهایشان ، تغییرات اساسی در موتورهای خود رو ایجاد کرده بودند که باعث شد تا مصرف سوخت خودرو به شدت پایین بیاید . این خیلی خوب بود اما باز خودروها به سوخت نیاز داشتند و هر تغییری که ایجاد می شد باز نیاز به سوخت فسیلی سرجایش بود.

هرچه ظاهر خودرو را برای ایرو دینامیک کردن و هماهنگ کردن در برابر فشارهای هوا ، در سرعت های متفات ،تغییرات عمده ای ایجاد می کردند ، اما باز هم نیاز به سوخت فسیلی بود .

این تهدید هم روزانه بیش تر می شد که سوخت های فسیلی در حال تمام شدن هستند و خیلی سریع قیمت سوخت خودروها و دیگر وسیله ها در حال افزایش بود پس شرکت ها تمام تلاششان را  در هر چه کمتر کردن مصرف سوخت ، باید را انجام میدادند و دریغ نمی کردند .

اما همه این تغییرات ، تغییرات خوبی بودند اما نیاز به آن تغییر اساسی بود تا این نیاز و وابستگی خود رو به سوخت فسیلی برطرف کند .

 اما شرکت نوپا و تازه تاسیس تسلا دست به ابتکاری نو زد ، و با ایجاد تغییر اساسی و بنیادی تحول کاملی در تولید خود ایجاد کرد .

شرکت تسلا چه تغغیر اساسی در تولید خودرو هایش داشت که دیگر خودرو ها نداشتند . شرکت های خوردرو سازی مدام تغییرات را حول موتورهای با سوخت فسیلی انجام میدادند ، یعنی خود رو را با استاندارد های مصرف سوخت اتحادیه یور هماهنگ کردند ، بار دیگر آن را گاز سوز کردند ، بار دیگر خود رو های هم گاز سوز و هم با مصرف سوخت کم و یورو را تولید کردند ، اما هیچ کدام از این تغییرات هنوز مسئله را حل نمی کرد و هنوز هزینه ها در حال بالا رفتن بودند .

اما شرکت تسلا خود موتور فسیلی را کلا از خودرو حذف کرد و در شیوه ساخت و تولید خودرو را یک تفییر اساسی داد . یعنی موتور با سوخت فسیلی را برداشت و یک موتور تمام الکتریکی که خود طراحی کرده بود را جایگزی کرد.

با این تغییر اساسی همه مشکل بر طرف شد یعنی نه تنها نیاز به سوخت فسیلی که کلا بر طرف شد ، بلکه هزینه های سوخت بشدت پایین آمد و دیگر خودرو هیچ گونه نیازی به سوخت فسیلی نداشت .

این تغییر باعث بهره گیری از انرژی پاک ارزان و همیشه در دسترس برق را به خود روها هدیه کرده بود. و استفاده از این خودروها از همه نظر به صرفه تر شد .

در زندگی هم دقیقا همین گونه است فردی که ثروتمت دشده آن تغییر اساسی را در خود ایجاد کرده است .

بیش ترین مقاومت انسان ها در برابر تغییر عقاید (باورها) است .

جهان – جهان شو

مهمترین تغییر اساسی که باید رد خود ایجاد کنیم تا ثرتمند شویم تغییر در باورهاست . تغییر در نوع نگرش ما نسبت به تمام جنبه های زندگی است .

این اهمان تغییر اساسی است ، که تمام شرایط زندگی را بطور کل و بصورت اساسی تغییر میدهد و همه محاسبات اشتباه را پاک و مسائل را بصورت راحت تر و سریع تر و آسان تر و کم هزینه تر و با بازدهی بیش تر حل میکند .

تغییر اساسی در باور ها تمام شرایط زندگی را تغییرات اساسی و پایدار تر میکند و شما را در مسیر پول فراون و ثروت پایدار قرار میدهد.

من جهان هستم و از اینکه افتخار دادید تا در این سفر ثروت ، لیدر و راهنمای شما باشم بسیار خوشحالم و از اینکه در این سفر ، شما همسفر خوب من بودید بسیار ممنون و سپاسگزارم.

بنظر شما کدام تغییر نگاه و عقیده و باورها در زندگی به شما کمک کرده و تغییرات اساسی را در زندگیتان ایجاد کرد ، لطفا در مورد این موضوع دیدگاه و تجربه خود را بطور کامل بنویسید ، من تمام نظرات و تجربه های شما را با عشق و علاقه مطالعه خواهم کرد ، ممنون و سپاسگزارم و در حال خوب الهی باشید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید