چگونه چراغ سبز نشانه ای خوب برای سفرم به دره شاپرک ها شد ؟

فایل تصویری نشانه های زندگی – حجم 949 مگابایت

نشانه های زندگی را جدی بگیریم .

جهان – جهان شو

وقتی که جمعه 15 شهریور 1399 ساعت 3:05 دقیقه صبح ، از جلوی درب خانه سفرم را به مقصد دره شاپرک ها (دره کیوپ) شروع کردم ، به محض اینکه به چهار راه نزدیک محله ، رسیدم ، دیدم که چراغ راهنمایی برایم سبز مانده است تا من رد شوم . بله چراغ برای من سبز مانده بود تا من رد شوم . این تعبیری است که من از نشانه های زندگی دارم .

نشانه های زندگی تو برای تو هستند و تو فقط آنها را می بینی و درک می کنی و برای دیگری هم او خودش میتواند نشانه هایش را تشخصی دهد . هر کسی نشانه های زندگی خودش را دارد ، من یادگرفتم همیشه چراغ سبز راهنمایی را به عنوان یکی از نشانه ای خوب در نظر بگیرم .

وقتی بدلیل شرایط قرنطینه بیماری همه گیر و ممنوع شدن سفرها و هم توجه ام بر شرایط نامناسب مالی ؛ به مدت طولانی سفرهایم متوقف شده بود ؛ ندایی از درونم فریاد میزد که باید حرکت کنم ، باید یک تصمیم جدید و جدی بگیرم . باید برای تغییر شرایطی که در حال تجربه آن هستم اقدام عملی انجام دهم . من به نشانه های زندگی ایمان دارم و این احساس حرکت کردن و نیاز به تغییر یکی دیگر از همین نشانه هاست .

من این شرایط را یک نشانه جدی در نظر گرفتم و هیچ ایده ای برای یک اقدام عملی نداشتم . ولی وقتی موضوع را جدی دانستم ، برای حداقل کاری که می توانستم کنم با میثم که یکی از دوستان نزدیکم است ، مشورت کردم .

این مشورت برایم خیلی خوب بود و مرا به سوی یک تصمیم جدی تر و یک ایده عملی پیش برد ، تصمیمی که منجر شد تا دوباره سفرهایم را با نگرشی متفاوت تر و با ایمانی راسخ تر از گذشته شروع کنم .

به محض گرفتن این تصمیم ، نشانه ها هم یکی یکی ظاهر شدند . اولین نشانه این بود که همان احساسم تفییر کرد . احساسم بهتر شد ، نوری از امید ، انگیزه ، اشتیاق در من ایجاد شد و صحنه تاریک دلم را دوباره روشن کرد و پرده ها را از بر دیدگانم کنار زد .

وقتی شروع به تغییر می کنی ، همه چیز از درون شروع به قلیان و جریان می کند و جهان هستی اثرش را در تک تک لحظات زندگی ات نقش میدهد . دیدن نشانه ی چراغ سبز نتیجه یک احساس خوب دائمی در اثر سپاسگزاری در من بود ، که به شکل یک نشانه در برابر من ظاهر شد . تنها وقتی که در حال خوب هستیم می توانیم نشانه ها را تشخصی دهیم .

مقصدی که برای سفر این هفته ام در نظر گرفته بودم ، دره شاپرک ها معروف به دره کیوپ نزدیک روستای کیوپ در شهر باغملک در استان خوزستان بود ، اما چون اولین باری بود که به این منطقه جدید می رفتم ، با اینکه بارهای به مکان های جدید سفر کرده بودم ، اما باز هم نجواهای ذهنی ناشی از توجه بر کمبود در افکارم خودشان را بروز میدادند .

هر بار با جمله هایی مانند ” این سفر نمی تواند سفر خوبی باشد ، تو شرایطش را نداری ، همه جا اسم بیماری پر شده است ، ممکن است راه بسته باشد ، هر لحظه ممکن است اتفاق بدی رخ بدهد ، ممکن است ماشین خراب شود ، ممکن است منظقه خطرناکی باشد ، هزینه مالی اش زیاد است و پول به اندازه کافی نداری ، همه سفرهای خوب گذشته ات شانسی بوده اند ، راه طولانی است و خسته می شوی ، بگذار هفته ی بعد برو ، ممکن است در جاده تصادف کنی ، و هزاران فکر و خیال باظل در قالب پیشنهاد های متعدد ” در ذهنم بصورت نجواها ، می امدند و می رفتند .

اما من خوب می دانستم که قطعا هر نجوایی از سوی شیطان ( افکار ناشی از باور کمبود) است .

تا بوده همین بوده و نجواهای ذهنی برای هر انسانی وجود دارند ، اما من یاد گرفته ام بر نجواهای ذهنی بی ریشه که بر اساس توجه به کمبود نشأت گرفته شده ، کنترل داشته باشم و توجه ام را بر روی لحظه ی حال و آنچه که هم اکنون هست وفراوانی بگذارم ، آنقدر که تا صدای نجواها در ذهنم کم و کم و کم و کم ترشوند .

نجواها همیشه هستند ، تنها راه ها کم کردن نجوا ها در ذهن ، اقدامات عملی پشت سر هم با توجه به فراوانی نعمت در مسیر خواسته ها و تایید نشانه های هدایت و تایید نتایج بدست آمده است تا فرصت توجه به نجواها کم تر شود .

دیدن نشانه ها ، دل هر کسی معجزه می کند و احساسات را دگرون می کند ، وقتی خداوند ، کائنات ، جهان هستی و یا هر چیزی که به آن اعتقاد داریم ، جدیدت ما را ببیند ، هدایتش را آشکارا ارزانی می کند .

جهان هستی ، از طریق نشانه هایش تو را به مسیر خواسته هایت هدایت می کند .

جهان – جهان شو
good sign for travel

برای دیدن هر نشانه دو شرط خیلی مهم وجود دارد ؛ یکی ایمان و باور به هدایت توسط نشانه های زندگی و دیگری همواره خود را در حال خوب نگه داریم . هر چقدر ایمان به وجود نشانه ها قوی تر باشد ، به همان میزان نشانه های بیش ترو بزرگ تر را خواهیم دید .

توجه و چشم امید داشتن به نشانه های زندگی ، مهارت و توانایی مان را در دیدن نشانه ها در هر بار بهتر و بهتر می کند . و این کار نیاز به امید و ادامه دادن و هوشیاری در لحظه حال دارد .

ما همواره درحال هد ایت از سوی جهان هستی ، هستیم .

جهان – جهان شو

باد بتوانیم به اتفاقات و شرایط زندگی مان طوری نگاه کنیم که همواره به احساس خوب برسیم . حتی اگر به ظاهر در بدترین شرایط و اتفاقات زندگی خود باشیم .

یعنی هر اتفاق و شرایطی را بتوانیم به عنوان نشانه ای برای هدایت ببینیم . شرایط فرقی نمی کند ، خواه در دام بیماری گیر افتاده باشی یا در قرض و بدهی باشی ، خواه از شکست روابط عاطفی ات زخمی شده باشی یا از شرایط اقتصادی به ظاهر نامناسب جامعه در رنج و عذاب باشی ،هر کسی میتواند در چنین شرایطی در احساس بد و ناسپاسی باشد ، تنها در شریط سخت و بظاهر نامساعد زندگی می توانیم نشان دهیم که متفاوت هستیم .

فرقی نمی کند در چه مداری از زندگی باشیم ، فرقی نمی کند در مدار فقر یا در مدار ثروت قرار داشته باشیم ، تنها وقتی در حال خوب باشیم می توانیم نشانه های زندگی را ببینیم . نشانه های زندگی پاسخ درخواست ما در هدایت به مسیر خواسته هایمان است .

همه می توانند در شرایط سخت و نا مطلوب غُر بزنند و شکایت کنند ، هنر این است که وقتی حتی همه حالشان بد است ، حال تو خوبِ خوب باشد .

جهان – جهان شو

نشانه ها می توانند همان اتفاقات ساده روزمره زندگی مان باشند که از دیدنشان متعجب و خوشحال می شویم ، مثل ؛ یک پیامک تبلیغاتی که در آن جمله ای انگیزشی نوشته شده یا آمدن یک مهمان که از دیدنش خوشحال می شوی ، تلفن کردن یک نفر دوست قدیمی ، صدای خنده و یا گریه یک نوزاد ، دیدن عبور یک پرنده درهوا دقیقا وقتی که نگاهت را به آسمان می اندازی ، دیدن یک دوست در یک مکان غیر منتظره ، پیدا کردن پول و یا یک شئ با ارزش کف استخری در کشور ترکیه و یا روی زمین چمن فوتبال وقتی که تمرینت تمام شده است .

و یا هرچیز دیگری میتواند یک نشانه باشد ، مثل ، جاماندن ازهواپیما وقتی که فقط 10 دقیقه مانده به پرواز دقیقا روبه روی گیت ورودی بر روی صندلی انتظار از خستگی خوابت می برد ، شنیدن یک اسم یا جمله ای در دیالوگ بین دو نفر ، و یا خواندن یک خط جمله از یک کتاب یا روزنامه که از آن به عنوان زیر سفره استفاده کرده ای اما برای لحظه ای اتفاقی چشمت به آن می خورد و نظرت را جلب می کند ، و یا نگاه کردن به سیری از اتفاقات و شرایطی از یک دوره از زندگی ات ، یا سبز شدن چراغ راهنمایی وقتی که دقیقا به چراغ نزدیک می شوی و یا جریمه و یا دستگیر شدن توسط پلیس ترکیه وقتی که برای دیدن مسابقات ورزشی تیم ملی کشورت وارد استادیوم میشوی و یا دعوت یک دوست از تو که باهم به یک مهمانی بروید و یا یک تغییر باور و نگرش که منجر به یک تصمیم جدید و ایجاد احساس خوب درونی ات می شود و یا هر چیزی دیگری .

هر چیزی پتانسیل یک نشانه بودن را در خود دارد .

جهان – جهان شو

قبل از اینکه سفرم را به مقصد دره کیوپ ( دره شاپرک ها ) شروع کنم ، از مدت ها همواره با مراقبه و در لحظه حال بودن ، لذت اقدامات کوچکی که در هر لحظه برای ایجاد شرایط جدید انجام میدادم ، سعی می کردم تا بیش تر و بیش تر در احساس خوب بمانم و احساسم را در بهترین حالت نگهدارم .

ما باید هوشیار به دیدن نشانه های زندگی باشیم .

جهان – جهان شو

وقتی چراغ برایم سبز شد ، احساس خوب بیش تری در من ایجاد شد . و از آنجایی که من به نشانه ها امید و ایمان دارم ، شکی نداشتم که این سفرم هم یکی از بهترین سفرها خواهد بود و همینطور هم شد .

مهم نیست که چقدر ترس ، دلشوره و استرس در دل داریم ، مهم این است که در هر شرایطی بتوانیم به نشانه ها توجه کنیم .

تنها از طریق سپاسگزار بودن و از طریق توجه بر نکات مثبت و بر زیبایی ها و از طریق توجه بر لحظه حال و توجه به داشته ها می توانیم در احساس خوب بمانیم وآماده دریافت نشانه های زندگی باشیم . هر احساس بدی چشم را بر دیدن نشانه ها کور می کند .

هر گِله و شکایت کردن و غُر زدن در اثر ناسپاسی و عدم توجه بر داشته ها و توجه بر ناخواسته ها بوجود می آید . همانطور که سرما از نظر قوانین فیزیک یک انرژی نیست و سرما تنها تعریفی از نبود گرماست و همانطور که تاریکی به خودیِ خود یک انرژی نیست و تاریکی تعریفی از عدم وجود نور است ، ناسپاسی در اثر سپاسگزار نبودن است .

وقتی در گله و شکایت نباشیم ، یعنی درحال سپاسگزاری هستیم .

جهان – جهان شو

دیدن همین یک نشانه چراغ سبز راهنمایی ، آنچنان شور و اشتیاقی در من ایجاد کرد که نه تنها باعث شد تا نوری از امید در دلم برای سفر پیش روی ام روشن شود و تجربه عالی از سفرم داشته باشم بلکه باعث شد تا انگیزه ام را برای به اجرا در آوردن تصمیم سفرهای بعدی ام را نیز چندین برابر کند .

ما تنها با در احساس خوب ماندن می توانیم به نشانه های هدایت دسترسی داشته باشیم ، اما طبق تجربه ام ایجاد احساس خوب دائمی یک روند است که با فکر کردن به یک چیز خوب و در یک شب بدست نمی آید ، بلکه نیاز به یک سفر سپاسگزاری برای ایجاد یک شخصیت سپاسگزار دارد .

من جهان هستم و از اینکه در این سفر در کنار و همسفر با من هستید از شما بی نهایت ممنون و سپاسگزارم و اگر شما فردی هستید که در هر شرایطی از زندگی که باشید ، بخواهید احساس خوب دائمی داشته باشید ، اگر میخواهید یک شخصیت سپاسگزار را در خود ایجاد کنید که حتی از دل بدترین شرایط زندگی اش بتواند همچنان در بالاترین احساس خوب دائمی بماند و سپاسگزار تک تک لحظات زندگی اش باشد ، اگر میخواهید کنترل تمام شرایط زندگی تان را در دست داشته باشید و نشانه های بیش تری را در زندگی خود ببینید تا به مسیر مستقیم به سمت خواسته های خود هدایت شوید ، می توانم شما را در سفر زندگی تان راهنمایی کنم تجربیاتم را در اختیار شما قرار دهم ، به شرط اینکه ؛ هم به خود و به من ایمان و اعتماد کامل داشته باشید .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید