چگونه با همین شرایطی که دارم ثروتمند و پولدار شوم ؟

how to get rich right now in this time 2

همین الان بهترین زمان برای ثروتمند و پولدار شدن است .

جهان – جهان شو

حدودا 4 ماه پیش استارت تاسیس سایت جهان شو را زدم . اینکار با شروع به یادگیری آموزش های طراحی سایت انجام دادم . یعنی قبلا برای طراحی سایت آموزش هایی را که دیده بودم ، ولی به دلیل فاصله زمانی که ایجاد شده بود آنها را فراموش کرده ، پس شروع به یادگیری دوباره از اول کردم تا خودم به تنهایی سایت را ایجاد کنم و همچنین دانش و مهارت کافی برای مدیریت آن را داشته باشم .

هر روز یک جلسه آموزشی را میدیدم ، که حدود 3 تا 4 ساعت زمانش بوده که همان آموزش را همان روز، در ساخت سایت بکار می بردم .بدلیل اینکه هم آموزش میدیدم و هم خودم کار را پیاده می کردم کار خیلی به کندی پیش میرفت و تمام کردن هر جلسه به یک هفته و بیش تر هم کشید پکشیده میشد .

این در حالی بود که در زانی که سایت را ایجاد کرده بودم ، تصمیم گرفته بودم تا سایت و را سریع به درآمدی ایده آل برسانم . یعنی درسریع ترین زمان ممکن با کسب درامد  سایت را سریع تر در مسیر ثروتمند و پولداری قرار بدهم .

این روند به همین صورت ادامه داشت ، تا اینکه امروز یک اتفاق جالب برام افتاد .

امروز یکی از دوستان صمیمی ام که تقریبا از شرایط زندگی هم آشنایی داریم و تقریبا در زمینه هایی از هم خبر داریم با من تماس گرفت . بعد از احوال پرسی و از اینکه پروژه هایی را که در حال کار روی آن  هستیم صحبت کردیم


ما معمولا میزان درامد را از همدیگر می پرسیم ، این کار را برای ایجاد انگیزه در خود می کنیم . البته بیش تر مواقع من می پرسم .

دوستم میثم از من پرسید که ، چند وقت است روی سایت کار می کنی ؟ من به او گفتم حدودا چهار ماه است .

سوال بعدی او این بود ، چقدراز آن درآمد داشته ای ؟ من کمی در اینجا جا خوردم چون قرار بود تا بلافاصله پول کسب کنم اما بیش از چهار ماه گذشته بود ولی هیچ اتفاقی نیافتاده بود .

او از من پرسید در این مدت چکار می کردی و من برایش توضیح دادم که روی سایت کار می کردم ، اما او گفت چرا اینقدر دیر ، مگر هدف اصلی را فراموش کرده ای . هدف اصلی پول در آوردن است  نه کار کردن بدون درآمد . وقتی این کلمات را می شندیم یادم آمد که در خودم همین هدف را در نظر گرفته بودم اما ظاهرا من از مسیر اصلی خارج شده بودم .

او به من توضیح داد که شاید ذهن تو به این شرایط عادت کرده است . یعنی انجام دادن کارهایی که منجر به پول نمی شود .

دوستم میثم در اصطلاح این حالت را ” سِر شدن ذهن ” نامید . یعنی حالتی که ذهن به این شرایط عادت کرده است .این شرایط می تواند یک شرایط از زندگی مثل یک رابطه عاطفی نامناسب یا یک بیماری و یا یک زخم در بدن ، یک ضعف شخصیتی و یا هر چیزی دیگر می تواند باشد.  در این جا این شرایط برای موضوع عدم پول دراوردن در لحظه و آنی می باشد . برای درک بیش تر این حالت اینگونه توضیح میدهم که در چنین حالتی فرد کاری را انجام میدهد کهآن کار الان برایش نتیجه ای ندارد و پول دراوردن بعدا اتفاقا می افتد.

آیا به راحتی درآمد و پول بدست می آوری ؟ این نکته را بگویم که میثم را از زمانی که من میشناسم در یک مدت خیلی کوتاه با تمرکزی که بر روی موضوع درآمد و پول و ثروت داشته باشد ، توانسته بود تا نتایج خیلی خوبی نسبت به گذشته خود در تما حوزه های زندگیش بگیرد .

قبل از اینکه شروع به طراحی سایت جهان شو کنم ، تمام توجه و تمرکزم را بر روی این گذاشته بودم که مدت زمان کسب درامدم را به کوتاه ترین زمان ممکن برسانم ، اما ظاهرا در انجام این کار در پیچ و خم های مسیر مانده بودم و در گیر کارهایی شده بودم که به وقوع پیوستن این اتفاق را برایم به زمان دیرتر موکول کرده بود . اینقدر این شرایط برایم بصورت طبیعی رخ داده بود که اصلا متوجه این موضع نشده بودم . یعنی هدف من این بود تا به سادگی و قدم به قدم و همزمان با کاری که پیش می برم پول و درامد کسب شود ، اما اتفاقی که افتاده بود این بود که کار پیش می رفت اما پولی حاصل نمی شد .

اشتباه من در این ماجرا چه بوده ؟ در واقع کاری که انجام می شد منجر به پول نمی شد . این تمام اشتباه در این مسیر بوده .

در واقع خواسته من و آگاهیی که داشتم این بود که باید در سریع ترین زمان ممکن کاری را باید انجام دهم که منجر به پول و ثروت شود ، اما درگیر کارهایی شده بودم و کارهایی را در اولویت قرار داده بودم که این شرایط را برایم سخت تر و دیر تر می کرد.

تلفن میثم دوستم باعث شد تا دوباره این موضوع برایم یاداوری و روشن شود این یک تصحیح میسر دوباره برای من بود .

جمله میثم این بود که

از هر راه منطقی که می توانید بلافاصله پول کسب کنید .

جهان – جهان شو

منظور میثم این بود که کاری را انجام دهید که مستقیم و بلافاصله منجر به پول شود . نه اینکه من کاری کنم که مثلا چهار ماه دیگر پول کسب کنم . نه .

بلکه همین الان و با همین شرایط و با همین توانایی هایی که داریم پول کسب کنیم . ساده تر بگویم کاری کنیم که حداقل فردا یا نهایتا یک هفته دیگر پولش در حساب بانکی مان باشد .

وقتی این جمله مثم با گوش های من برخورد از آنجا که یاد گرفته بودم تا گفت و گو را باید هدایت کرد تا به نتیجه مناسب برسد یعین به نفعم شود باید گفت و گو را ادامه دهم در جه هایی صحبت هایی می شد که به عرور انسان بر می خورد اما من چیز مهم تری مد نظرم بود و آن درک و حل این مسئله ام. ،

در نگاه اول وقتی دوستم این جمله را به من گفت برداشتم این بود که شغلت را عوض کن یا کارت را عوض کن ، اما بعد که گفت و گو را هوشمندانه و جهت دار تر هر دو ما ادامه دادیم خیلی بهتر متوجه گفته دوستم شدم .

این که مهم نیست چه کاری انجام می دهید مهم این است که چقدر درآمد دارید .

جهان – جهان شو

اجازه بدهید تا کمی ساده تر این موضوع را باز کنم . من در ادامه فرایند تغییر باورهایی که نسبت به پول در خودم ایجاد کردم ، توانستم به این دیدگاه دست پیدا کنم که البته بسیار برای من زمان برد تا به این دیدگاه دست پیدا کنم . دیدگاه من این بود که

من در همین لحظه و با همین امکانات و با همین شرایطی که دارم می توانم در کمترین زمان ممکن پول و در امد کسب کنم .

در واقع ما زمانی میتوانیم تایم پول دراموردن خود را کوتاه تر کنیم . یعنی اگربه صورت ماهانه درامد داریم ارام ارام ان را به درامد هفتگی و بعد به درامد روزانه و به درامد های سریع تر و در زمان کمتر برسانیم . و زمانی می توانیم چنین اتفاقی رابرای خود بوجود بیاوریم که باورداشته باشیم که با همین شرایطی که داریم می توانیم ثروتمند و پولدار شویم .

از نگاه میثم فرقی نمی کند چه کاری انجام میدهی تا این پول وارد زندگیت شود . خواه چوبانی باشد یا مهندسی ، خواه آرایشگاه باشد یا معلمی ، خواه گرفتن پروژه باشد یا بازیگری ، فرقی نمی کند، از هر راهی که برایتان منطقی تر و قابل باور تر است که می توانید از آن را پول بسازید، پول بسازید، نقد و بلافاصله و در کمترین زمان ممکن .

من جمله میثم را کامل تر می کنم که اگر به کاری علاقه دارید پس چه بهتر است که از همان کار مورد علاقه تا پول و درامد کسب کنید . البته منطقی بودن کاری که انجام میدهید بسیار اهمیت دارد . یعنی کاری را انجام دهیم که ذهن باورهای مناسبی نسبت به ان داشته باشد .

با اگاهی از این موضوع و دانشی که از این موضع داشتم،اما من به سمت مسیری می رفتم یعنی در حال انجام کارهایی بودم که آن لحظه و در همان موقع برایم پولی نمی ساخت و شاید دو ماه بعد یا سه ماه بعد و یا چهار ماه بعد نتیجه به صورت مالی خودش را بروز میداد .

اما بعد از صحبت با این دوست خوبم دوباره این موضوع برایم  که من به خودم تاکید کرده بودم که در کمترین زمان و بلافاصیه از هر کاری که می توانم و از توانایی هایی که دارم و از کاری که انجامش برایم منطقی است پول بسازم .

در واقع می خواهم بگویم این همان اصل ثروتمند شدن است .ذهن فقیر به خود وعده های سر خرمن می دهد و همیشه اینگونه تصور می کند که نمی خورم نمی پوشم و این کار را انجام میدهم بعدا نتیجه میدهد ، اما در حالی که در همان لحظه هیچ درامدی ندارد .

این دقیقا مثل این است که یک کشاورز هیچ پولی نداشته باشد و شروع به کشت زمین کند، او هرگز نمی تواند کار کشاورزی و زمین را به اتمام برساند چون پولی ندارد تا با ان زمین را ابیاری کند، کود دهد، مراقبت کند و محصول را برداشت کند، البته اگر تا قبل از برداشت محصول از بی پول مجبور نشود زمینش را بفروشد .

صحبت من و میثم به این نیست که برای انجام کارها نیاز به سرمایه اولیه بزرگ است ،نه، منظور ما این است که در همان کار و از همان کار همزمان، پول بساز و جلو برو نه اینکه جلو برو بعدا پول بساز . این خیلی تفاوت دارد .

در واقع با همین کاری که در حال انجام آن هستیم در هر مسیر از شغل و نوع زندگی هستیم باید به نحوه ای آن کار را انجام بدهیم که بلافاصله آنجام آن یا در حالتی خیلی بهتر حتی قبل از آنجام آن کار پول وارد زندگی مان شود . تمام داستان همین است .

این موضوع به ما می گویند برای پول نقد دراوردن لازم نیست کارت و شغلت را عوض کنی و شغل جدیدی را آغاز کنیم  اما اگر باید این کار را کنیم ، انجام بدهیم. در واقع تاکید ما روی عمل کردن است، هر ایده و هر فکر و هر خلاقیتی که فکر می کنیم با انجام آن پول و ثروت بصورت نقدی و انی و بلافاصله وارد زندگی می شود را باید انجام بدهیم .

عمل کردن به هر ایده ای ، ارجعیت دارد به عمل نکردن.

جهان – ج-ان شو

در واقع به این صورت می شود برداشت کرد که در حوزه شغلی خود کارهای بسیار زیادی هستند که باید انجام دهیم ، اما در آن همه کار ها ، قطعا کارهای دیگری هستند که انجام دادن آن ها منجر به پول  یا پول آنی نمی شود .اما باید به کارهایی بپردازیم که منجر به پول می شود.

 یعنی در انجام کارهای خود کارهایی را در اولویت انجام دادن قرار دهیم که انجام آن منجر به کسب درامد می شود و بعد از اینکه همه آن کار ها را انجام دادیم انوقت به سراغ کارها با اولویت های بعدی برویم .

همین الان لیستی از کارهایی که باید انجام بدهیم که انجام ان سریع تر از کارهای دیگر منجر به پول می شود را در اینجا یادداشت کنید و بنویسد چه ایده ای برای هرچه سریع تر و راحت تر و ساده تر انجام دادن آن کار دارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید