چگونه ثروتمند شویم ؟

working on how-to-get-rich

باور کنید هنوز خیلی ها نمی دانند که ثروت باعث خوشبختی می شود.شاید شما هم مثل من به اهمیت این موضوع پی برده باشید و بدنبال مناسب ترین مسیر برای اینکه منایب ترین پاسخ برای سوال چگونه ثروتمند شویم را پیدا کنیم . بسیاری از افراد این اعتقاد را دارند که نوع شغل و یا تغییر محل زندگی و یا میزان تحصیلات و یا افزایش مهارت و توانای های فنی و یا خانواده و دوستان و یا میزان تلاشی که می کنند، می تواند باعث ثروتمند شدن و پولدارشدن، شود.

دلیل این دیدگاه هم به این خاطر است که افراد نگاه می کنند به افراد موفقی که در حوزه ثروت و پول به جایگاه قابل توجهی رسیده اند،بعد در مورد آنها اینگونه قضاوت می کنند که ،به احتمال زیاد شغلی که او در حال انجام است باعث موفقیتش شده است،پس اگر من هم این شغل را برای خود انتخاب کنم حتما پولدار می شوم.

چنین دیگاهی ،هم در ایران و هم در دیگر کشورهای جهان بسیار رایج است،مثلا اکثر افراد در مورد شغل پزشکی چنین دیگاهی دارند که، پزشکی شغل پر درآمدی است،و خانواده ها می کوشند تا فرزندان خود را علاقه مند کنند تا در رشته پزشکی تحصیل کنند تا پزشک شوند و پولدار شوند.

یا در مورد شغل ساختمان سازی یا در مورد شغل پرستاری و یا فروش تجهیزات پزشکی یا کارخانه داری یا در مورد شغل خیاطی و همه شغل هایی که در این جهان وجود دارد،افراد چنین نگاهی بین شغل افراد موفق و بنوع شغلشان دارند،در واقع آنها نوفقیت افراد را به نوع شغل آنها مرتبط می دانند.

از نگاهی افراد هستند که علاوه بر نوع شغل، معتقدند که زندگی در کشور یا شهری خاص باعث ایجاد موفقیت مالی و بهبود شرایط مالی و پولدار شدن می شود. بنابراین می بینیم که هر ساله تعداد زیادی از افراد به شیوه های مختلف قانونی و غیر قانونی خود را به شهر یا کشور مورد نظر می رسانند تا در در ان کشورمشغول به کار شوند.

این افراد هم موفقیت مالی را کارکردن یا زندگی در نوع شهر و یا کشوری خاص می دانند. همچنین برخی از افراد خانواده و برخی تحصیلات و برخی شانس و بخت و اقبال و برنده شدن در قرعه کشی و یا بدست آوردن ارث و یا پیدا کردن یک گنج و زیر خاکی و یا زندگی در زمانه ای خاص یا میزان سن و جنسیت را عامل اصلی پولدار شدن و ثروتمند شدن افراد موفق می دانند.

اما باید این خبر را به شما بدهم که همه این عوامل، شاید در پولدار شدن و ثروتمند شدن،تاثیر زیادی داشته باشد،اما عامل اصلی ثروتمند شدن نیستند و عامل اصلی چیز دیگری است.

این عامل،نوع شغل و یا میزان تحصیلات و میزان تلاشی که می کنیم و دوستان و خانواده و همه عادت ها و رفتار ایی را که در جهت پولدار شدن انجام میدهیم را تحت شعاع خود قرار می دهد.

هنوز خیلی از افراد هستند که با جمله “ثروت باعث خوشبختی می شود”نمی توانند ارتباط خوبی برقرار کنند ونمی توانند احساس راحتی نسبت به این نوع نگرش داشته باشند.

به دلیل وجود باورهای نامناسبی که در ذهن نسبت به پول دارند،نمی توانند رابطه درستی بین پول و خوشبختی ایجاد کنند.چنین افرادی دارای باوهایی نامناسب نسبت به پول هستند و دارای ذهنیت فقیری هستند .

چرا که دقیقا برعکس این جمله ،اعتقاد دارند که پول باعث بیش تر شدن مشکلاتشان میشود،اعتقاد دارند که پول باعث از بین رفتن روابط خانوادگی آنها می شود،اعتقاد دارند که پول باعث استرس و بیماری می شود و اعتقاد دارند که پول باعث می شود تا از خدا دور شوند.

تا وقتی که چنین باورهایی نامناسب نسبت به پول در خود داشته باشم،اصلا فرقی نمی کند که چقدر تلاش می کنیم یا در چه شهر و یا کشوری زندگی می کنیم و یا چه نوع شغل و یا خانواده ای داریم یا چه میزان سن و سواد داریم و یا اینکه چه جنسیتی داریم، در هر صورت،با چنین ذهنیت فقیری هرگز پول و ثروت را تجربه نخواهیم کرد.

ثروت باعث خوشبختی ام می شود.

جهان-جهان شو

عامل اصلی ثروتمند شدن

تنها دلیلی که اجازه نمی دهد تا احساس خوبی نسبت به این جمله داشته باشیم،وجود ارتباط ذهنی نامناسب بین پول و خوشبختی است،این همان عامل اصلی یعنی باورهای نامناسب است که اجازه نمی دهد تا تجربه عالی از پول و پولدار بودن در تمام جنبه های زندگی ،داشته باشیم.

تا وقتی که ما باورهای نامناسبی نسبت به پول و پولدار بودن در ذهن خود داریم به این معنی است که ما باورهای فقر آفرینی داریم،باورهایی داریم که همواره برای ما شرایط فقر را ایجاد می کند،به چنین ذهنیتی ذهنیت فقیر گفته می شود.

ذهن فقیر نمی تواند رابطه درستی بین پول و خوشبختی یا بین پول و آسایش و یا بین پول و سلامتی و یا پول و روابط خوب و حتی پول و معنویت ایجاد کند و همواره بصورت ناخودآگاه موجب می شود تا رفتارها و عادت هایی را داشته باشیم که منجر می شود تا پول و ثروت وارد زندگی ما نشود.

نکته اصلی در این داستان این است که ذهن فقیر نمی داند که به وسیله نوع باورهایی که دارد همواره در حال خلق شرایط زندگی خود است.

در واقع ما به سیله باورهایی که داریم همواره و در هر لحظه در حال خلق شرایط زندگی خود هستیم و به واسطه باورهایی که نسبت به هر موضوعی که داریم در شرایطی از جنس همان باورها،در زندگی قرار می گیریم و اتفاقات و نشانه ها و فراد و ایده ها و برخوردهایی را تجربه می کنیم که باعث می شود تا ما شرایطی از جنس فقر را تجربه کنیم.

مثلا ذهن فقیر نمی داند که نوع شغل عامل اصلی ثروتمند شدن نیست ،ولی چون این باور فقیر را دارد که با تغییر نوع شغلش می تواند ثروتمند شود مدام از یک شغل به شغل دیگر می رود.

باورها،عادت های ما و نوع رفتار و شرایط زندگی ما را تعیین می کنند.

جهان-جهان شو

ذهن فقیر حتی برای تجربه پول از انجام کاری که واقعا عاشق آن است و به آن علاقه دارد ،صرف نظر می کند و بدنیال این است که افراد در چه شغلی پول بیش تری کسب می کنند، پس کاری را انجام میدهد که دیگران در آن موفق هستند و او در ذهن خود رابطه مناسبی بین موفقیت مالی و نوع شغل نتوانسته ایجاد کند.

اما چون به آن شغل علاقه ندارد،مهارت هایش را دیر یاد می گیرد،خیلی زود از انجامش خسته می شود،در اجرای آن نمی تواند به نسبت کسی که به آن شغل عاقه دارد، خلاقیتی داشته باشد و پس از مدت زمانی یا در آن کسب و کار رشد نمی کند و یا اگر رشد کند بعد از مدتی به طور ناگهانی آن را رها می کند و یا درآمد و سود آن را در همان کار سرمایه گذاری نمی کند و برا چیز های دیگر که هیچ تاثیری در پیش رفت کسب و کارش ندارد هزینه می کند،و پس از سال ها فعالیت پی در پی و تلاش این سوال برایش ایجاد می شود که،با اینکه خیلی تلاش می کنم اما چرا ثروتمند نمی شوم؟.

چگونه ثروتمند شویم ؟

برای اینکه بداینم چگونه ثروتمند شویم باید این موضوع ساده و خیلی اساسی را به خوبی درک کنیم،یعنی تغییر باورهای نامناسب نسبت به پول و ثروت به تغییر باورهای مناسب نسبت به پول و ثروت.

در واقع باید ذهنیت خود را از یک ذهنیت فقیر به یک ذهنیت ثروتمند تغییر دهیم. تا وقتی که دارای باورهای نامناسب نسبت به پول هستیم و تا وقتی که دارای ذهنیت فقیری هستیم همواره در مدار فقر قرار داریم وهر کاری که کنیم دچار تجربه فقر خواهیم شد.

اما با تغییر از ذهنیت فقیر به ذهنیت ثروتمند در مدار ثروت قرار می گیریم و افراد و شرایط و ایده ها و نشانه هایی را تجربه میکنیم که ثروت خود به خود و لاجرم وارد زندگی مان می شود.

در واقع تا زمانی که باورهای فقیری نسبت به پول و ثروت و ثروتمندان داریم،این ما هستیم که مدام به دنبال پول هستیم اما با تغییر باورهای فقیر به باورهای ذهن ثروتمند این پول است که به دنبال ما می آید.

در صورت ایجاد چنین تغییری ،پول به شکل کاملا طبیعی یعنی از طریق ایده هایی که می توانیم در شرایط فعلی آن ها را عملی کنیم و بصورت کاملا منطقی وارد زندگی ما می شود.

برخی از افراد به موضوع تغییر باورها مانند یک جادو نگاه می کنند و خیال می کنند که باید یکجا بنشینند کاری نکنند و در خانه و باورهای خود را عوض کنند و از آسمان پول در بغل آنها می افتد.

تغییر باورها منجر به یک اقدام عملی می شود.

جهان-جهان شو

اما همین الان باید این آگاهی را به شما بدهم که هرگز چنین چیزی نیست و به سمت چنین تفکر اشتباهی حرکت نکنید، چرا که پول و ثروت از ساده ترین راه ها و منطقی ترین راه ها و با تغییر باورها وارد زندگی می شود.

یعنی وقتی باورهای خود را از ذهنیت فقیر به ذهنیت ثروتمند تغییر می دهیم آرام آرام نشانه ها و افرارد و ایده هایی را تجربه میکنیم که اجرای آن ایده ها و عمل به آنها باعث می شود تا تجربه پول بیش تر را در زندگی داشته باشیم.

می تواند یک تغییر کوچک در نوع کسب و کار باشد یا استخدام یک فرد جدید یا اخراج یک فرد جدید یا تولید یا بهبود یک محصول جدید یا تغییر قیمت یک یا چند تا محصول یا شروع یک پروژه جدید یا اجرای یک ایده جدید یا اجرای یک ایده که مدت ها به دلیل باورهای نامناسب قبلی به تعویق افتاده بود و هزار و صد هزار حالت ها و ایده های دیگر که با تغییر باورها ممکن است در ما ایجاد شود ،به سمت ایده ها و شرایطی هدایت شویم که قدم برداشتن واجرای آن باعث می شود تا پول بیش تری آرام آرام وارد زندگی مان شود.

من جهان هستم و از اینکه در این سفر ثروت راهنمای شما بودم ،ممنون و سپاسگزارم.لطفا در همین صفحه بنویسید که در گذشته و در زندگی و یا درکسب و کارتان چه باور و نگرشی را عوض کردید که باعث شد تا نتیجه ای را که دلخواهتان بود و یا شبیه و نزدیک به نتیجه دلخواهتان بود ،را بگیرید.

من تمام نظرات و تجربه های شما را با عشق و علاقه را مطالعه خواهم کرد. ممنون و سپاسگزارم و در حال خوب الهی باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید