تنها راه بالا بردن تمرکز در هر شرایطی و در انجام هر کاری حتی مطالعه

فایل ویدئویی تمرکز در لحظه ی حال – حجم فایل 352.3 مگا بایت
فایل صوتی تمرکز در لحظه ی حال – حجم فایل 21 مگا بایت

تنها راه بالا بردن تمرکز حضور در لحظه ی حال از طریق بی فکری است .

جهان – جهان شو

گفته می شود با شروع قرن بیستم دنیا به یک باره شلوغ و پر از سرو صدا و هیاهو شد . تکنولوژی های جدید صوتی و تصویری ،شبکه ها و رسانه های خبری ، اجتماعی و تبلیغاتی و اخبار وحواشی روزانه و توجه خود انسان ها به این حواشی بشدت زندگی بشر را تحت تاثیر قرار داده است ، بگونه ای که این توجهات ما را از خود واقعی و حقیقت وجودمان جدا کرده است و آرامش تمرکز خود را از دست داده ایم ، از نگاه من این عوامل بیرونی بهانه های انسان و یا بهتر است بگویم نتایج انسان از نداشتن تمرکز و آرامش درونی است .

اصل ماجرا فراتر از این دیدگاه است . زیرا فردی که حتی تنها در یک خانه با تمام امکانات رفاهی زندگی می کند ، در حالی که هیچ عامل بیرونی که بخواهد تمرکز او را بر هم بزند وجود ندارد ، او هم ممکن است دچار عدم تمرکز شود ،. هم من و هم شما شرایطی را تجربه کرده ایم که تنها و در سکوت از هیاهوی بیرونی در حال مطالعه و یا انجام کاری بودیم ، اما بعد از چند ثانیه خود را در حال پرواز در یک سفینه فضایی و یا در یک بازی انمیشنی ، یا در حال عشق بازی با یک معشوقه یا در یک مشاجره خیالی و در کل خود را در یک فکر خیالی می یافتیم که باعث شد تا از ادامه خواندن آن مطلب و یا آن کار دست بکشیم .

چه بسیار افرادی که در شرایط استاندارد کاری ، بدون وجود هیچ عامل مزاحمت بیرونی ، بخاطر عدم تمرکزشان دچار اشتباهات جبران ناپذیری برای خود و دیگران شدند و بسیاری از تجربه های دیگر از عدم تمرکز که هم من و هم شما به نوع خودمان آنها را تجربه کرده ایم .

من قبول دارم که صدای بلندگوی یک ماشین نانخشکی و ضایعاتی ، صدای بلند گریه بچه همسایه ، یا صدای بلند تلوزیون ، یا صدای رد شدن یک کامیون از داخل کوچه ، صدای کار کردن کارگران ساختمانی که نزدیک به محل سکونت شما است ، حرکت یک مگس وزوز کنان به دور سر شما ، یا صدای کشیدن ناخن یا میخ روی تخته سیاه کلاس درس ، آن هم وقتی در حال انجام مطالعه و یا یک کار مهم هستید ، تمرکز شما را بر هم می زند ، اما من باور دارم که اگر ما از هر کدام از آنها تمرکز خود را از دست می دهیم ، تنها یک معنی می تواند داشته باشد .

این به این معنی است که آمادگی از دست دادن تمرکز خود را داریم و تنها منتظر یک عامل بیرونی (بهانه ای) برای شکسته شدن این تمرکز هستیم . گوئی که درون ما از خشمی پر شده باشد و منتظر یک بهانه برای خالی کردن خشم خود باشیم .

تمرکز وعدم تمرکز یک عامل درونی است .

جهان – جهان شو
focuce on present

ما در میان یک هیاهوی درونی ، خود را گم کرده ایم .

جهان – جهان شو

شاید شما یک معلم یا یک مهندس یا یک مدیر یا یک ورزشکار یا یک دانشجو باشید . شما برای بهترین ارائه خود قطعا به تمرکز بالا نیاز دارید . اما واقعا با این همه هیاهو سر و صدا های بیرون و همه ی دغدغه های درونی چطور می شود به بالاترین میزان تمرکز دسترسی داشت ؟

بدون شک نتیجه و خرجی هر کار با کیفیتی از یک زندگی تا یک محصول نیاز به تمرکز بالایی دارد . زندگی ما بدون وجود تمرکز یک زندگی بی کیفیت خواهد بود . خوب است بدانیم که تمرکز تنها می تواند ثرمه یک درخت باشد و آن هم درخت آرامش است . ما تا آرامش نداشته باشیم ، هرگز نمی توانیم تمرکزی هم داشته باشیم .

شما در هر شغل و جایگاه اجتماعی که باشید ، هر تلاشی و هر قدمی که در زندگی خود برمی دارید گامی است برای رسیدن به این آرامش . شما پول را برای تجربه آرامش میخواهید ، روابط خوب را برای تجربه آرامش می خواهید ، شغل و امنیت شغلی را برای تجربه ارامش می خواهید ، سلامتی را برای تجربه ارامش می خواهید ، اما باور کنید تا آرامش نداشته باشید هیچ کدام را تجربه نخواهید کرد . شما برای تمرکز به آرامش درونی نیاز دارید .

تجربه های بیرونی و شرایطی را که در دنیای بیرون از خود تجربه می کنیم چه خوب چه بد ، چه به دلخواه ما باشند یا نباشند ، نتیجه و انعکاسی از دنیای درون ما است . نتیجه و انعکاسی از فرکانس باورهای ما است . اگر در فرکانسی از ارامش و فراوانی و احساس خوب باشیم ، در دنیای بیرن و در اعمال و رفتار خود همان را تجربه می کنیم ، اگر در فرکانسی غیر از آرامش باشیم ، نتیجه ای از عدم آرامش در رفتار و اعمال و شرایطی از همین جنس را در بیرون از خود تجربه می کنیم .

ای نسخهء نامهء الهی که توئی   وی آینهء جمال شاهی که توئی
بیرون زتو نیست هر چه در عالم هست   در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی
مولوی
این جهان کوهست و فعل ما ندا   سوی ما آید نداها را صدا
مولوی

راه تجربه این آرامش چیست ؟ آیا برای افزایش آرامش و بالابردن تمرکزم روش و تکنیک خاصی را باید انجام دهم؟ چطور می توانیم در هنگام انجام کارها تمرکز بسیار بالا داشته باشیم ؟ چطور می توانیم در هنگام مطالعه یا درس خواندن تمرکز بالا داشته باشیم ؟ چطور می توانیم در هر شرایطی تمرکز بالا داشته باشیم ؟ آیا با از بین بردن همه عوامل بیرونی می توانیم تمرکز بالا را در خود ایجاد کنیم ؟ آیا اگر همه جا سکوت باشد می توانیم این آرامش را تجربه کنیم ؟

برای پاسخ به این سوال ما سه موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم . تمرکز در چه لحظه ای اتفاق می افتد ؟ عامل عدم تمرکز را شناسایی می کنیم ؟ در چه صور عامل عدم تمرکز برای همیشه از بین می رود ؟

تمرکز در لحظه ی حال تجربه می شود .

جهان – جهان شو

زمان حال چه زمانی است ؟ و چرا در لحظه ی حال بالاترین تمرکز را داریم ؟

focuce on present
بالا بردن تمرکز با حضور در لحظه ی حال

زمان حال چه زمانی است ؟ چرا تمرکز در لحظه ی حال اتفاق می افتتد ؟ اصلا تمرکز داشتن چه ارتباطی با لحظه ی حال می تواند داشته باشد ؟ قطعا شما در ادامه این مطلب به جواب همه سوال هایتان دست پیدا می کنید .

بخش اول لحظه ی حال :

لحظه ی حال ، همین الان است . همین الان که شما تک به تک این کلمه ها را می خوانید ، همین یک ثانیه ، یک ثانیه ای که در آن هستید . لحظه ی حال نه گذشته است و نه آینده . لحظه حال لحظه ای است که گذشته و آینده در آن ساخته می شوند .

همه چیز در لحظه ی حال اتفاق می افتد . همه چیز در همین لحظه در حالِ اتفاق افتادن است . هنوز یک ثانیه آینده نیامده ؛ هنوز فردا نیامده ؛ هنوز بعداً نیامده ؛ هیچ چیز در یک ثانیه دیگر ، بعداً ، فردا ، آینده اتفاق نمی افتد ؛ چون آینده ای وجود ندارد ، همه چیز در لحظه ی حال است ، همه چیز در لحظه ی حال دارد اتفاق می افتد ، همچنین هیچ گذشته ای هم نبوده ، هیچ چیز در گذشته اتفاق نیافتاده ، هر گذشته ای در لحظه ای که حال بوده ، اتفاق افتاده ، جایی که تو حضور داشتی ، داری و خواهی داشت ، یعنی همین الان ، همین حالا .

گذشته و آینده همین الان در حال اتفاق افتادن هستند ، همه چیز در لحظه ی حال در حالِ اتفاق افتادن است ، هم گذشته و هم آینده . تمام اتفاقات ، خاطرات و شرایط گذشته ، در لحظه ی حال اتفاق افتاده ، در لحظه ای که تو در آن حضور داری و هیچ اتفاقی در آینده رخ نخواهد داد مگر در لحظه ی حال . لحظه ای که تو در آن حضور داری . همین الان لحظه ی حال است . گذشته و آینده ی تو در لحظه ی حال است . این جمله ای که الان در حال خواند آن هستی همان آینده ی چند ثانیه پیش تو بوده ، که قرار بوده اتفاق بیافتد . ببین که در لحظه ی حال اتفاق افتاده و الان دیگر به گذشته تو تبدیل شده . پس ببین نه آینده وجود دارد و نه گذشته ، همه چیز در لحظه ی حال در حالِ رخ دادن است ، همین الان در همین لحظه ی حال ، جایی که تو هستی .

لحظه ی حال لحظه ای است که همه چیز درآن اتفاق می افتد . لحظه ای است که تو در آن حضور داری ، جنس لحظه ی حال از آرامش و لذت و بی نیازی و تمرکز است . چون در لحظه ی حال نه گذشته وجود دارد و نه آینده ، پس هیچ اتفاقی هم نیافتاده ، فقط حال است . پس در لحظه ی حال گذشته و یا آینده ای وجود ندارد که بخواهد توجه ات بر روی آن برود . در لحظه ی حال هیچ اتفاقی وجود ندارد که تمرکزت را از دست بدهی ، هیچ دلیلی برای تمرکز نداشتن وجود ندارد . تنها سرمایه تو حضور در لحظه ی حال است . بالاترین تمرکز در لحظه حال است . تو فقط و فقط در لحظه ی حال تمرکز داری .

ما یا تمرکز داریم یا تمرکز نداریم ، هرگز خارج از این دو حالت اتفاق نمی افتد . اگر در لحظه ی حال قرار داریم ، در تمرکز صد در صد هستیم ، اگر در لحظه ی حال نیستیم ، پس در گذشته یا در آینده هستیم . اگر در توجه به گذشته یا آینده باشیم ، پس هیچ تمرکزی بر لحظه ی حال نخواهیم داشت ، هیچ تمرکزی بر واقعیت زندگی نخواهیم داشت ، و تمرکز ما بر روی یک خیال در گذشته و یا آینده قرار دارد ، چون واقعیت زندگی فقط و فقط در لحظه ی حال است و هر چیز دیگری غیر از لحظه ی حال خیال و توهم است .

تمرکز نتیجه یک آگاهی دائمی از جنس حضور و لذت است .

جهان -جهان شو

پیشنهاد می کنم همین الان این بخش را با دقت و تأمل و بدون هیچ گونه عجله ای دوباره بخوانید ، آنقدر بخوانید تا به اصطلاح مفهومش جزئی از پوست و گوشت و استخوان شما شود . تبدیل به سبک و عمل شما شود ، زیرا در ادامه می خواهم دلیل اینکه چرا از لحظه ی حال خارج می شویم را توضیح بدهم .

چرا از لحظه ی حال خارج می شویم و تمرکز خود را از دست می دهیم ؟

not mind

بخش دوم فضای ذهن :

فکر کردن طبیعت ذهن است ، همانطور که تپیدن وظیفه قلب است ، و تنفس طبیعت شُش ها ، کنترل مایعات طبیعت کلیه های بدن ، و هضم غذا طبیعت معده است و دیگر اعضای بدن . افکار ما یا مربوط به آینده هستند یا مربوط به گذشته . افکار از تجربه های گذشته ما ساخته می شوند ، ذهن هرگز نمی تواند برای آینده ای که هنوز نیامده فکر بسازد . ذهن نمی تواند ناشناخته ها را درک کند . در لحظه ی حال همه چیز در حال ساخته شدن است ، جدید است ، نو است ، هنوز تجربه نشده است ، ناشناخته است .

منشأ ایجاد افکار توجه بر کمبود است ، ذهن هرگز نمی تواند در لحظه ی حال فکر ایجاد کند ، چون در لحظه ی حال هیچ کمبودی وجود ندارد ، هیچ فقری وجود ندارد که بخواهد از آن فکر ایجاد کند . افکار از خیالات ساخته شده اند . از چیزهای غیر واقعی .

شما نمی توانید به چیزی که در لحظه ی حال باشد فکر کنید ، چون همانطور که گفتم افکار از توجه بر کمبود ها ساخته می شوند و در لحظه ی حال کمبودی وجود ندارد که ذهن بخواهد از آن فکر بسازد . فکر در لحظه ی حال خارج از طبیعت ذهن است ، مثل این است که از شَش ها بخواهیم هم نفس بکشند هم نفس نکشند ، این غیر ممکن است . چون جنس افکار از توهم و خیال است . از چیزی که وجود ندارد ، ذهن یا در گذشته است یا در آینده  . گذشته یعنی همین یک ثانیه پیش ، یک ساعت پیش یک روز یا یک هفته یا ماه یا چند سال پیش و آینده یعنی یک ثانیه آینده ، یک دقیقه یک ساعت ، هفته یا ماه و یا سال آینده .

ذهن هرگز نمی تواند برای لحظه ی حال فکر ایجاد کند . ذهن دائما یا در گذشته است یا در آینده . در لحظه ی حال هیچ کمبودی وجود ندارد ، فراوانی مطلق هست .

تو در لحظه ی حال هیچ کمبودی نداری ، کامل هستی ، بی نهایت هستی ، سلامت هستی ، ثرتمند هستی ، شاد هستی ، خوشحال هستی ، خوشبخت هستی ، زنده هستی .

طبیعت ذهن توجه بر کمبود است ، توجه بر نبودن ها ، تا از آنها افکار را ایجاد کند .

برای درک بهتر این مطلب این مثال را در نظر بگیرید . یک روز تعطیل تصمیم می گیرید با اتومبیل خود برای ورزش به کوه بروید . وقتی ماشین را پارک کردید تصمیم می گیرید تا ماشین را در نزدیک ترین محل به خود پارک کنید ، این یک فکر می تواند باشد که از توجه به نامنی و باورهای محدود ایجاد شده . چون ذهن بر کمبود ها توجه دارد . ایده اینکه ماشین را کجا و چطور پارک کنید ، مثلا کنار آن تخته سنگ یا زیر سایه یک درخت ، این هم یک فکر است که از تجربه های گذشته ی شما منشأ شده است . چون افکار از گذشته ما ساخته می شوند .

وارد مسیر پیاده روی می شوید ، به محض اینکه ماشین دیگر در معرض دید شما نباشد ، ذهن شروع می کند به ایجاد افکار متفاوت ، از اینکه نکند برای ماشین اتفاقی بیافتد ، نکند ماشین را بدزدند ، نکند کسی شیشه ماشین را بشکند ، نکند سنگ بزرگی از بالای کوه بر روی ماشین بیافتد .

شما می دانید که همین الان از ماشین دور شده اید و بعید است چنین اتفاقی برای ماشین افتاده باشد ، چون هنوز یک ثانیه نشده که ماشین دیگر در معرض دید شما نیست ، اما بلافاصله ذهن شروع به ساختن افکار از چیزی که وجود ندارد می کند . ماشینی وجود ندارد ، شما اینجا هستید ، در این لحظه ، در لحظه ی حال ، در مسیر پیاده روی در کوه ، ماشین موضوعی مربوط به گذشته است ، اما ذهن از آن افکار را می سازد . طبیعت ذهن است که شلوغ و پر از هیاهو باشد . به نفع ذهن است تا شما در لحظه ی حال نباشید .

شما می خواهید که به این چیزها فکر نکنید ، پس تلاش می کنید تا فراموش کنید ، اما ذهن از فکر کردن باز نمی ایستد ، شما تلاش می کنید تا مثبت فکر کنید ، اما ذهن صدها دلیل منطقی می آورد که الان تو در خطر هستی ، هر لحظه ممکن است برای ماشینت اتفاقی افتاده باشد ، ذهن می گوید اصلا نکند اتفاق افتاده ، و الان تو دچار خسارت شدی ورزش را بیخال شو ، برگرد و به ماشینت سر بزن ،…

ذهن شما را تشنه تا لب چشمه می برد و بر می گرداند ، می بینید ذهن نمی تواند از فکر کردن بایستد . ذهن نمی تواند در جایی که شما هستید باشد ، در لحظه ی حال آرام بگیرد ، ذهن یا به ماشین فکر می کند که در گذشته است ، یا از شما می خواهد که زود تر ورزش تان را تمام کنید تا زود تر به ماشین برسید و از سالم بودن آن مطمئن شوید . خودتان را به افکار ذهن نسپارید .

ذهن ، دور را به شما نزدیک و نزدیک را به شما دور نشان می دهد ، خوب را به شما بد و بد را به شما خوب نشان میدهد ، ذهن با ایجاد تضادها به خود یک هویت جعلی می دهد .

اگر به افکارتان توجه کنید ، نمی توانید در لحظه ی حال باشید ، وقتی در لحظه ی حال نباشید ، آرامشی هم نخواهید داشت پس تمرکزی هم نخواهید داشت . در پایان همان روز ، بعد از ورزش تان ، شما سوار اتومبیلتان می شوید ، که یک دفعه متوجه می شوید ، عروسک دکور روی داشبورد ماشینتان نیست . ذهن فقط بر روی چیز هایی که وجود ندارد توجه دارد ، ذهن فقط از کمبود ها افکار را می سازد ، شما مضطرب و نگران می شوید .

در این لحظه به افکارتان توجه می کنید ، نکند دزد وارد ماشین شده باشد ، نکند آن را گم کرده ام ، و کلی افکار دیگر ، به یکباره متوجه می شوید ، امروز صبح قبلا از خارج شدن از خانه ، آن را داخل ماشین لباس شویی گذاشتید تا شسته شود ، خودتان اینکار را کرده بودید ، اما فراموش کردید .

ذهن دائما در حال ساختن افکار از جنس کمبود است . توجه به کمبود احساس ترس ، نگرانی و اضطراب را بدنبال دارد . ذهن شلوغ و پر از سرو صدا و افکار است .  چرا این اتفاق می افتد ، چون شما در لحظه ی حال نیستید . بزودی برا شما خواهم گفت که چگونه می توانیم در لحظه ی حال قرار بگیریم تا تمرکز بالایی داشته باشیم .

چگونه در لحظه ی حال قرار بگیریم و تمرکز بالایی داشته باشیم ؟

viewer on mind

بخش سوم جایگاه اصلی تو :

جمله ی افکارت را متمرکز کن و یا ذهنت را کنترل کن ، و یا تمرین نوشتن افکار بر روی یک کاغذ ، هرگز نمی تواند به شما در بالا بردن تمرکز کمکی کند ، شاید برای چند ثانیه شما را سرگرم کند ولی این کار بیهوده است انرژِی خود را برای کنترل ذهن و افکار هدر ندهید . شما برای تمرکز داشتن ، اصلا نیازی نیست افکارتان را کنترل کنید و یا اینکه تلاش کنید تا فکر نکنید ، شما هرگز نمی توانید ، افکارتان را مدیریت کنید . همانطور که نمی توانید ضربان قلب خود را کنترل کنید .

آیا شما وقتی از خواب بیدار می شوید و یا در طول روز یا شب که به خواب می روید به ضربان قلب خود توجه می کنید ؟ آیا محاسبه می کنید که قلبتان امروز کجا ها تپید ؟ چند ضربان داشته ؟ ضربان قلب ضعیف بوده یا قوی ؟ قطعا هرگز شما به چنین چیزی توجه نمی کنید ، چون نیازی ندارید ، می دانید قلب بر اساس طبیعتش وظیفه اش را به خوبی انجام می دهد .

در مورد نفس کشیدن چطور ؟ آیا به اینکه امروز شش ها چند بار نفس کشیدند توجه می کنید ؟ آیا در طول روز نگران این می شوید که شش ها نفس نکشند ؟ آیا به اینکه هوا چطور در شش ها جذب بدن شما می شود توجه می کنید ؟ در مرود هضم غذا در معده تان چطور ؟ آیا بعد از غذا بر اینکه معده چطور غذا را هضم میکند متمرکز می شوید ؟ البته که هرگز ، شما برای تپش قلب تان ، تنفس شش هایتان ، هضم غذا توسط معده تان و عملکرد دیگر اعضای بدنتان اصلا نیازی به کنترل و توجه به عملکرد آنها ندارید .

چون آگاه هستید که چه شما بخواهید و نخواهید هرکدام از این اعضا طبیعت خودشان را به خوبی انجام میدهند . پس چرا ما اینقدر به افکار مان توجه می کنیم ؟ پس چرا اینقدر ما می خواهیم کار ذهن را انجام دهیمم ؟ چرا اینقدر می خواهیم افکارمان را مدیریت کنیم ؟ به خاطر اینکه ما باور کردیم که ذهن هستیم . اما شما ذهنتان نیستید .

پس همین الان توجه خود را از افکار بردارید ، باور اینکه شما فکر کننده هستید را محو کنید ، زیرا فقط ذهن فکر کننده است ، اما شما ذهنتان نیستید .

شما ذهنتان نیستید .

جهان – جهان شو

از اینکه ذهن اینگونه (از روی مبود و از تجربیات گذشته ) افکار را می سازد ناراحت نشوید ، زیرا آنکه ناراحت می شود هم خود شما نیستید ، بلکه ذهن شماست . این طبیعت ذهن است که افکار را بسازد ، ناراحت نشوید چون شما ذهنتان نیستید ، شما افکارتان نیستید ، شما حتی فکر کننده هم نیستید ، شما فقط ناظر هستید ، ناظر بر افکار ، شاهد عینی ، شما فقط حضور دارید و هستید . ذهن شما فقط یک عضو از اعضای بدن شماست .

قانون جهان هستی : به هرچه توجه کنی ، آن را گسترش می دهی .

جهان – جهان شو

شما با توجه بر افکار باعث قدرتمند شدن و تکثیر آنها می شوید . پس لطفا از فضای ذهن خارج شوید ، وقتی شروع به خارج شدن از فضای ذهن می کنید ، وقتی توجه تان را از روی افکار بر می دارید ، وقتی دیگر برای کنترل افکار تلاشی نمی کنید ، بلافاصله شما در لحظه ی حال قرار می گیرید .

وقتی از ذهن خارج می شوید ، وقتی توجه خود را از روی افکار بر می دارید ، شما ناظر بر افکار می شوید ، دیگر فکر نمی کنید ، چون فکر کننده نیستید ، مانند کودک می شوید ، بدون فکر ، بدون هدف ، بدون قضاوت و مقایسه ، بدون تبعیض ، شما در آرامش و لذت قرار می گیرید ، در جای بنام لحظه ی حال ، شما خودِ تمرکز می شوید .

وقتی توجه خود را از باور ذهن بودن بر می دارید ، ذهن شروع به آرام شدن می کند ، ضربان قلبتان آهسته می شود ، تنفستان عمیق تر می شود . و افکارتان آرام آرام از بین می رود و محو می شوند .

اگر این کار را کردید ، به شما تبریک می گویم شما الان در لحظه ی حال هستید ، جایی که هیچ فکری نمی تواند باشد تا تمرکز شما را بر هم بزند . جایی که هیچ کمبودی وجود ندارد ، هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد و هیچ دلیلی برای عدم تمرکز شما وجود ندارد . در لحظه ی حال شما در عمق تمرکز قرار گرفتید . شما خود تمرکز می شوید .

present time
بالا بردن تمرکز با حضور در لحظه ی حال

اما ما انقدر هویت های جعلی ذهن را باور کردیم که قرار گرفتن در جایگاه اصلی خود برایمان غیر قابل باور می شود ، وقتی همه چیز از نگاه ذهن دیده می شود ، قابل تردید است .

من میدانم پذیرش آنچه که به شما گفته ام ممکن است برای شما کمی سخت بنظر بیاید و بصورت ناخودآگاه ممکن است در برابر این آگاهی مقاومت داشته باشید ، صبور باشید ، و به خودتان اطمینان داشته باشید . اولین نتیجه از این آگاهی را همین الان دریافت کنید ، شما با اگاهی و با این شناخت بیش تر نسبت به خودتان اکنون آرامش عمیق تری را در خود احساس می کنید . این نتیجه ای برای شروعی خوب است . برای خود واقعی بودن .

شما با مراقبه درست روزانه آرام آرام می توانید این مهارت را پیدا کنید تا در جایگاه خود واقعی تان قرار بگیرید جای خارج از ذهن ، ناظر بر افکار و حاضر در لحظه ی حال . این کار نیاز به اشتیاق ؛ تمرین و تمرین و تمرین دارد و همه این ها با مراقبه درست روزانه قابل دست یابی هستند .

از اینکه در این سفر به طبیعت درون با من همسفر بودید از شما بی نهایت ممنون و سپاسگزارم ، اگر شما می خواهید خود واقعی تان را بیش تر بشناسید و در جایگاه خود واقعی قرار بگیرید و بودن در لحظه ی حال را تجربه کنید و به بالاترین حد از تمرکز در هر شرایطی دست پیدا کنید ، در سفر تمرکز در لحظه ی حال با من همسفر بشوید .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید