چطور بدون خراب شدن رابطه عاطفی به درخواست رابطه جنسی نه ✋ بگوئیم ؟

اگر در رابطه ای هستید که شریک عاطفیتان از شما درخواست رابطه ی جنسی دارد و داشتن رابطه ی جنسی پیش از شروع زندگی مشترک جز خط قرمز های شما است ، و یا نمی خواهید در شرایط فعلی رابطه ی جنسی داشته باشید و از طرفی هم این نگرانی را دارید که با نه گفتن شما ، ممکن است شریک عاطفیتان رابطه را ترک کند ، به راهکارهایی که در زیر گفته شده به دقت توجه کنید و به آنها عمل کیند تا به نتیجه ی دلخواه خود برسید . .

فرض اولیه پیش از پاسخ به درخواست رابطه جنسی :

وقتی با درخواست رابطه ی جنسی از سوی شریک عاطفیتان مواجه می شوید ولی شما نمی خواهید در شرایط فعلی رابطه جنسی داشته باشید ، ممکن است این درخواست در شما استرس و اضطراب ایجاد کند و حتی ممکن است از دست شریک عاطفی خود بابت این درخواستش ناراحت شوید .

قبل از هر پاسخی از روی نگرانی و یا ناراحتی ، بهتر است پیش فرض را بر این بگذارید که او هنوز خط قرمز ها و شرایط شما را درک نکرده است ، این فرض اولیه به شما کمک می کند تا تصمیم عجولانه نگیرید و حرفی را که باعث ناراحتی و خراب شدن رابطه تان شود را بر زبان نیاورید .

پس با در نظر گرفتن اینکه شاید او نمی داند که شما در حال حاضر قصد و یا شرایط لازم انجام رابطه ی جنسی را ندارید ، به این موضوع فکر کنید که چگونه بدون اینکه صمیمیت و رابطه تان سرد شود بهترین پاسخ ممکن را به او بدهید .

اعتماد بنفس خود را حفظ کنید :

اگر در رابطه خود با درخواست رابطه جنسی از رطف مقابل مواجه شدید و شما نمیخواهید رابطه جنسی داشته باشید در برابر این درخواست اعتماد بنفس خود را حفظ کنید . نفس عمیق و راحت بکشید و اصلا به اینکه عکس العمل شریک عاطفیتان به پاسخ شما چه خواهد بود ،فعلا فکر نکنید . احساسات خود را کنترل کنید . شاید شما هم علاقه داشته باشید که با او وارد رابطه جنسی شوید ولی میدانید که در حال حاضر رابطه ی جنسی ممکن است به شما و رابطه عاطفی تان آسیب بزند .

هر وقت وسوسه شدید تا به او پاسخ مثبت دهید ، این نکته را به یاد بیاورید که اگر بعد از رابطه ی جنسی شریک عاطفی شما دیگر خواهان به ادامه ی رابطه عاطفی با شما نبود و قصد ترک رابطه را داشت ، چه اسیب های روحی و اجتماعی را متحمل می شوید .

پس حتی اگر شما هم علاقه به برقراری رابطه ی جنسی داشتید ولی این رابطه جنسی در نهایت به ضرر شما می شد ، احساس خود را کنترل کنید و سریع به درخواست او پاسخ ندهید و کمی مکث کنید و اجازه بدهید تا او کامل حرفش را بگوید و صحبتش را تمام کند ، در طول مدتی که او صحبت میکند ، در ذهن خود روی اصول و خط قرمزهایتان پایبند باشید و به او فقط گوش دهید .

از همان اول شفاف باشید :

اگر طرف عاطفی شما درخواست رابطه ی جنسی داشت و شما نمیخواهید رابطه ی جنسی داشته باشید ، با توجه به نکته ی قبل ، بعد از شنیدن صحبت های فرد مقابل ، بهتر است همان اول پاسخ خود را شفاف و واضح و بدون پیچیدگی به او بگوئی بگوید . همانطور که گفتم شاید او هنوز نتوانسته شرایط شما را درک کند و نیاز به راهنمایی و توضیحات شما شما است تا این موضوع و اهمیتش را برای او شفاف کنید ، اینطوری او بهتر می تواند شما و شرایطتتان را درک کند .

از او تمجید صادقانه کنید :

پیش از آنکه پاسخ خود را به درخواست رابطه ی جنسی شریک عاطفیتان بگوئید ، بهتر است برای ایجاد احساس ازشمندی و احساس خوب در طرف مقابل ، بصورت واقعی و صادقانه از او تعریف و متجید کنید . از او بخاطر یکی از ویژگی های شخصیتیش و یا ویژگی های ظاهری اش تعریف و تمجید صادقانه کنید ، مثلا : اینکه در فلان موضوع این اخلاق خوب را داری من واقعا خوشم می آید و چقدر این جنبه از شخصیت شما را دوست دارم .

اینکار دو مزیت دارد ، اول اینکه ذهن طرف را مقابل به خودش و ارزش هایش متمرکز می کند و باعث می شود تا در او احساس خوب ایجاد شود و اورا هم ترغیب و هدایت می کنید تا به ارزش های شما توجه کند . همچنین این احساس خوب باعث اعتماد بیش تر او به شما می شود و این اعتماد بیش تر باعث می شود در مقابل شما تسلیم باشد و جبهه ای نداشته باشد . به نوعی به او این پیام را میدهید شما نسبت به او هیچ نگرش منفی ندارید ، دانستن این موضوع برای آدما خیلی مهم است .

احساستان را نسبت به او بگوید :

گام بعدی این است که احساس خود را از اینکه در رابطه با او هستید به وضوح بیان کنید . به او بگوئید از اینکه در رابطه با او هستید واقعا احساس خوشحالی دارید . این نیز به تقویت احساس خوب در طرف مقابل شما کمک می کند و باعث می شود او احساس ارزشمندی بیش تری داشته باشد و اینکه باعث می شود تا خودش را انسان موثری بداند از اینکه حضورش باعث خوشحالی شما شده . سعی کنید احساس حوب خود را شفاف و واقعی بیان کنید .

درخواست خود را بگوئید :

حالا که فرد مقابل شما کمی اماده شده است ، اکنون فرصت مناسبی است تا پاسخ خود را به صورت یک درخواست به او بگوئید . از او بخواهید تا موضوع رابطه جنسی را برای بعد از وارد شدن به زندگی مشترک بگذارد و تا قبل از آن درموردش دوست ندارید صحبتی بشود و از او بخواهید تا به این درخواست شما احترام بگذارد . منظور من از زندگی مشترک آن است که بطور رسمی و قانونی زندگی مشترک را شروع کرده باشید .

همچنین اهمیت این موضوع را به طرف مقابل خود اینگونه بگوئید که رابطه ی جنسی پیش از زندگی مشترک جز اصول و خط قرمز های شماست . همچنین به این نکته اشاره کنید که دوست دارید رابطه جنسی را بدون هیچگونه ترس و عذاب وجدانی بعد از شروع زندگی مشترک ، تجربه کنید و نمی خواهید بابت رابطه جنسی قبل از زندگی مشترک هم برای هردو شما و رابطه تان مشکلی پیش بیاید ، سعی کنید با مطرح کردن این موضوع او را از خواسته ی خود آگاه کنید .

اگر به درخواست رابطه جنسی اسرار کرد چه کنیم؟

درخواست رابطه جنسی

اما اگر طرف عاطفی شما نمیخواهد به پاسخ شما توجه کند و مجدد درخواستش را مطرح کرد شما هوشیار باشید . چون گاهی ممکن است درخواستش را بصورت مستقیم مجدد بیان کند و یا اینکه با گفتن جمله هایی مانند ” چون با من رابطه ی جنسی برقرار نمی کنی پس مرا دوست نداری ” در شما احساس گناه را ایجاد کند و حس دلسوزی را در شما بر انگیزاند تا شما از روی دلسوزی تن به رابطه دهید .

و یا اینکه با اشاره کردن به این موضوع که ” اگر با هم رابطه ی جنسی نداشته باشیم من تو را دیگر نمی توانم دوست داشته باشم ” ، با این کار شما را تهدید به این می کند که اگر رابطه جنسی نداشته باشیم رابطه را ترک خواهد کرد و سعی میکند تا با این شیوه شما را به خواسه ی خودش متقاعد کند ، چه او آگاهانه یا نا آگاهانه به اسرار خود ادامه می دهد ف شما فریب این بازی ها را نخورید و محکم و با اراده روی اصول و خواسته ی خود پایند باشید .

یادتان باشد از ترس اینکه رابطه را ترک کند و شما تنها بمانید هرگز و هرگز و هرگز تن به خواسته ی او ندهید . اگر تنهایی برایتان خیلی سخت است یادتان باشد تن دادن به چنین خواسته ای بعد ها خیلی سخت تر و گران تر از تنها بودن پایتان تمام می شود .

در صورت درخواست رابطه جنسی مجدد ارتباطتان را محدود کنید :

درصورتی که طرف شما در طول رابطه عاطفی مجدد به درخواستش به شوه های مختلفی که در بالا اشاره کردم ادامه داد ، آگاه باشید و بدانید که این فرد مناسب برای رابطه و زندگی برای شما نیست و هنوز بلوغ عاطفی کافی را برای بودن در رابطه با شما را ندارد . بهتر است رابطه با چنین فردی را بسرعت محدود و حتی تمام کنید زیرا به احتمال زیاد او قصدی به جز استفاده ی جنسی از شما را ندارد .

آمار زیادی وجود دارد از زن هایی که به درخواست های جنسی پیش از شروع زندگی مشترک و ازدواج تن دادند ولی شریک عاطفی آنها پس از رابطه ی جنسی رفته رفته رابطه را ترک کردند و در این میان زن آسیب دیده ی این رابطه شد و ضرر های جبران ناپذیری را متحمل شد .

حرف آخر این است که یادتان باشد اگر باکسی وارد رابطه ای شدید که برای خواسته ها وشرایط و خط قرمز ها و اصول زندگی شما احترام و ارزشی قائل نیست ، او نمی تواند فرد مناسبی برای رابطه عاطفی با شما باشد .

از تنهایی بدون او نترسید زیرا وقتی شما پایبند به اصول و خلاقیات و ارزش های خود باشید ، افراد نامناسب از محدوده زندگی شما دور می شوند و افراد مناسب و فرد مناسب برای زندگی و روابط به طرف شما می آیند .زیرا جهان هستی جهان لیاقت هاست .

اگر اکنون در رابطه ی خود با چنین مسئله ای دست و پنجه نرم می کنید به تمام آگاهی هایی که در این نوشته آمده به دقت توجه کند و در باره آنچه به شما گفتیم خوب فکر کنید و به بهترین شکل ممکن عمل کنید . بهترین تصمیم در صورت مواجه شدن با این مسئله در رابطه عاطفی و زندگی مشترک این است که با کارشناس و مشاور روابط مشورت بگیرید .

تمرین :

بنویسد اگر پیش از شروع زندگی مشترک وارد رابطه جنسی شوید و بعد از رابطه ، شریک عاطفی شما را ترک کند چه آسیب هایی را متحمل می شود و اگر رابطه جنسی را برای بعد از شروع زندگی مشترک بگذارید چه نتایج مثبتی را به دنبال خواهد داشت ؟

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید