احساسات جنسی در رابطه عاطفی و خارج از رابطه به همراه راهکارهای عملی 👫

احساسات جنسی در رابطه یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید روی آن کنترل داشته باشیم چون کنترل این احساسات در روابط عاطفی و زناشویی می تواند لذت یک رابطه عاطفی را چندین برابر کند و عدم کنترل این احساسات میتواند آسیب های جبران ناپذیری را به رابطه ی شما وارد کند .

در این اینجا دلایل ایجاد تمایلات و احساسات جنسی در خارج از رابطه عاطفی را مطرح می کنم و راهکارهای عملی را در اختیار شما قرار می دهم ، پس به این مقاله و نکات مهمی که در ویدیو این صفحه گفته شده است ، بدقت توجه کنید .

کنترل احساسات جنسی در رابطه عاطفی

چندی پیش خانمی در جلسه مشاوره مشکل رابطه ی عاطفی خود را اینگونه بیان کرد : با اینکه سه ماهه عقد کردم ، نامزدم می گوید با دیدن زن های بیرون از نظر جنسی تحریک می شوم . حالا این مشکل به رابطه ی عاطفی من بشدت آسیب میزند ، راهکار این مسئله چیست و چکار باید کرد ؟

قبل از هر چیز نکته ی بسیار مهم این است که ، اگر همسر و شریک عاطفی شما احساسات و مسائلش را با شما در میان می گذارد و این میتواند به این معنا باشد که در رابطه ی شما اعتماد سازی بخوبی ایجاد شده است و این یک امتیاز خیلی خوب برای رابطه ی عاطفی شما است .

احساسات جنسی در رابطه عاطفی و بیرون از آن :

مواردی که در این نوشته به آن پرداخته شده است :

  • تاثیر ذهن بر کنترل احساسات جنسی
  • تاثیر کاهش کیفیت رابطه جنسی در عدم کنترل احساسات جنسی
  • خط قرمز های یک رابطه ی عاطفی
  • اهرم رنج و لذت راهکاری برای کنترل تمایلات جنسی
  • دلایلی که باید تحت نظر یک مربی روابط عاطفی قرار بگیرید
Sexual feelings in a relationship 1
کنترل احساسات جنسی خارج از رابطه ی عاطفی

تاثیر ذهن بر کنترل احساسات جنسی :

وقتی شناخت بهتری نسبت به دنیای درون و دنیای بیرون از خود داشته باشیم ، قطعا خیلی بهتر میتوانیم شرایط و اتفاقات زندگی را درک و کنترل کنیم . اگر جسم و ذهن فیزیکی و مادی خود را مانند یک اتومبیل در نظر بگیریم ، هر چه شناخت بیش تری در استفاده از این اتومبیل داشته باشیم و هرچه بهتر مسیر و جاده را بشناسیم خیلی سریع تر ، راحت تر و با هزینه ی کمتر و لذت بیش تری میتوانیم ان را هدایت کنیم و به مقصد برسیم .

قدری با سیستم جهان هستی آشنا بشویم :

ساختار جهان هستی و ما انسان ها به گونه ای است که به هر چیز در زندگی توجه کنیم آرام آرام از جنس همان کانون توجه، وارد زندگی مان میشود . این توجه می تواند نگاه کردن ، صحبت کردن ، یک فکر یا هر احساس درونی و یا هر نوعی دیگر باشد . نکته ی مهم این است که بدانید اگر از همسر و یا دوست عاطفی خود چنین صعفی در کنترل احساسات جنسی را تجربه می کنید ، بدلیل کانون توجه خود شما است که چنین شرایطی را و یا چنین فردی با این بخش از ضعف شخصیتی را وارد زندگی تان کرده اید .

قانون توجه اساس زندگی مادی است .

جهان – جهان شو

هرچقدر این موضوع را بهتر درک کنید و بپذیرید سریع تر به آرامش و راهکار آن میرسید . علت این شرایط می تواند نوعی ترس و نگرانی از دادن فرد مورد علاقه در رابطه ، وابستگی عاطفی به او و یا هر حالت دیگری احساسی را در شما ایجاد کرده که شما را نسبت به آینده ی رابطه ی عاطفیتان نگران و مضطرب کرده است .

آدم های زندگی ما عوامل شرایطی که تجربه می کنیم نیستند بلکه آنها وسیله ای برای انتقال و ایجاد آن شرایط هستند . قطعا باید در احساسات و کانون توجهات خود که این شرایط را ایجاد کرده است متمرکز شوید تا توجه تان را از انچه که در شما احساس بد ایجاد کرده را بردارید .

تغذیه نامناسب ذهن با ورودی های نامناسب :

نکته ی دیگر این است که تا زمانی که دوست عاطفی یا همسر عاطفی شما ذهن خود را با مسائل جنسی تغذیه می کند کنترل احساسات جنسی برای او سخت تر میشود . پس باید هر گونه عامل تحریک کننده احساسات جنسی بیرون از رابطه را از خود دور نگه دارد . این عومل میتواند یک فکر یا یک تجسم جنسی باشید و یا شنیدن و یا دیدن یک موضوع تحریک کننده و یا معاشرت با افراد باشد .

تاثیر کاهش کیفیت رابطه ی جنسی بر عدم کنترل احساسات جنسی :

یکی دیگر از عواملی که موجب می شود تا افراد به رابطه های عاطفی و جنسی خارج از رابطه ای که در آن هستند کشیده شوند ، کمبود ها و نقطه ضعف ها و خلاء هایی در کیفیت رابطه عاطفی و کیفیت روابط زناشویی فعلی می باشد . احساسات عاطفی و جنسی جذابیت های یک رابطه هستند و ضعف این جذابیت ها خلاء های رابطه هستند .

هر چقدر عمق این خلاء ها در رابطه ی شما بیش تر باشد ، کشش افراد به جذابیت های بیرون از رابطه بیش تر می شود . این خلاء ها می تواند سردی روابط عاطفی ، وابستگی عاطفی ، کنترلگری و محدود کردن روابط بیرونی ، دخالت اطرافیان ، عدم رضایت از رابطه ی جنسی از رابطه فعلی و یا مواردی دیگر باشد .

آخط قرمزهای یک رابطه عاطفی :

دقیقا مثل یک راننده ای که در جاده رانندگی می کنیم ، حد و حدود خود و دیگران و جاده را به خوبی میدانیم و رعایت می کنیم و میدانیم رعایت نکردن این حد و مرز ها باعث تصادف ، آسیب دیدن و جریمه شدن و اتفاقات بد می شود ، دقیقا در یک رابطه ی عاطفی هم به همین صورت است ، یعنی شما باید برای خود حد و حدود و خط قرمز هایی داشته باشید که نه خود و نه طرف عاطفی شما از آن تخطی نکند .

بهتر است که در روابط عاطفی از حد و مرزهای همدیگه اطلاع داشته باشید و آنها را به شیوه ی درست باهم درمیان بگذارید. زیرا دانستن این حد و مرزها همواره این نکته را یاداوری می کند که گذشتن از این خط قرمز ها چه عواقب و هزینه های سنگینی را برای خود و دیگری ببار خواهد آورد.

رابطه ی عاطفی مانند رانندگی است نیاز به مهارت و دانستن قوانین رابطه دارد .

جهان – جهان شو

اهرم رنج و لذت راهکاری برای کنترل تمایلات جنسی :

یکی از راه هایی که میتواند کمک کند تا افراد بتوانند انتخاب های درستی در جهت خواسته های خود داشته باشند استفاده از اهرم رنج و لذت است . ذهن ما انسان ها بصورت ناخوداگاه انتخاب هایش را بر اساس دوری از رنج ها و رسیدن به لذت هایی انجام میدهد . هر چقدر جایگاه این رنج و لذت در ذهن درست باشد ، انتخاب های هماهنگ تری با خواسته های خود خواهیم داشت .

هرچه آگاه تر باشیم که گذشتن از خط قرمز های رابطه ما را وارد آسیب و رنج می کند و رعایت احترام و حدود رابطه باعث بیش تر شدن احترام و لذت رابطه می شود ، این امر باعث می شود تا بیش تر مراقب ذهن و کانون توجه و ورودی هایی که به ذهن می دهیم و رفتار و اعمال و انتخاب های زندگیمان باشیم .

این تمرین عملی را انجام دهید یعنی لیستی تهیه کنید از اتفاقات و شرایطی که اگر احساسات خود را کنترل نکنیم چه رنج هایی را در آینده متحمل می شوید و اگر احساسات خود را کنترل کنید چه لذت هایی را در رابطه ی عاطفی و رابطه ی زناشویی خود تجربه می کنید .

بنویسید چه اقداماتی را باید انجام دهید و یا انجام ندهید ، تا رنج ها را تجربه نکنید و لذت ها را تجربه کنید ، هر روز این موارد را با خود مرور کنید و به آن ها عمل کنید و بعد خواهید دید چه نتایج بزرگی در روابط و زندگی خود تجربه می کنید .

حتما از یک مربی و مشاور روابط کمک بگیرید :

همانطور که جسم ما نیاز به تغذیه ی صحیح دارد و باید زیر نظر متخصص تغذیه، به اصلاح رفتارها و عادت های غذایی خود بپردازیم ، یا در زمانی که دچار بیماری می‌شویم به فرد متخصص مراجعه می کنیم ، رابطه ی عاطفی هم نیاز به تغذیه صحیح و مراقبت زیر نظر کارشناس و متخصص رایطه دارد . قطعا پرداختن به اینکار هزینه دارد ولی در برابر سلامتی رابطه ای که بدست می آورید نتیجه اش با هزینه ای که می کنید اصلا قابل مقایسه نیست و تفاوتش از زمین تا آسمان است .

پس برای بهبود روابط خود از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید . امیدوارم این راهکارها برای شما مفید باشد و در شما احساس خوب و امید و انگیزه ایجاد کرده باشد و آن ها را بکار بگیرید . تجربه ی خود را بنویسد از لحظه هایی که احساسات و هیجانات خود را چه از لحاظ عاطفی و یا جنسی نتوانستید کنترل کنید ، چه شرایطی را بعد از آن تجربه کردید ؟

پاسخ های خود را در زیر همین مقاله در این صفحه با جزئیات بنویسید من جهان منجزی هستم مربی روابط عاطفی و مشتاق خواندن تجربه های شما هستم .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید