journey is a lifestyle

بهترین نوع سبک زندگی سالم چه سبکی است ؟

سلام و در حال خوب الهی باشید من جهان هستم و از این که در این سفر کوتاه در کنار من هستید از شما بسیار ممنون و سپاسگزارم توی این سفر می خواهیم با هم با بهترین نوع سبک زندگی سالم آشنا بشویم .

ایده آل این هست تا قبل از اینکه در مورد بهترین نوع سبک زندگی آشنا شویم ، با مطالعه نوشته سبک زندگی و نوشته سبک زندگی سالم ، درک بهتری از این عبارات داشته باشیم ، در این صورت خیلی بهتر می‌توانیم بهترین نوع سبک زندگی را بشناسیم .

در همین ابتدا می خواهم یک حقیقت را به شما بگویم و آن هم این است که چیزی به نام بهترین نوع شیوه زندگی سالم وجود ندارد . شاید از شنیدن این حرف من تعجب کنید پس اجازه دهید تا درباره آن توضیح دهم .

در واقع به کار بردن کلمه ی بهترین برای همه افراد نمی تواند کلمه مناسبی باشد ، ایده آل این است که به جای کلمه بهترین از کلمه ای مثل مناسب ترین نوع شیوه زندگی سالم استفاده کنیم . چون وقتی می گوییم بهترین یعنی احتمالا بصورت ناخودآگاه در ذهن خود در حال حال مقایسه کردن با سبک‌های زندگی دیگری نیز هستیم ، در صورتی که هر یک انسان ها بر اساس خواسته هایشان سبک زندگی خود را دارند .

همانطور که گفتم اگر درک درستی از سبک زندگی داشته باشیم متوجه خواهیم بود که هر کسی سبک زندگی اش برایش بهترین سبک است ، زیرا آن سبک زندگی او بر این تصور است که از آن سبک می تواند خواسته های خود را تجربه کند .

پس برای ما هم اینگونه است و بهتر است به جای کلمه بهترین نوع سبک زندگی ، از عبارت مناسب ترین سبک زندگی چه سبکی است ف استفاده کنیم .

همانطور که در نوشته های قبلی اشاره کردم مناسب ترین نوع سبک زندگی سبکی است که تصویر درست تر و شفاف تری از خود و توانایی هایی که داریم را بدست بیارویم و درک بهتری از این که در این جهان زندگی می کنم و چرا در این جهان هستیم را به دست بیاوریم .

همچنین باعث شود تا در مسیرعلاقه هایمان قرار بگیریم و آنها را تجربه کنیم ، آن وقت با پیدا کردن این چرایی ها از طریق ادامه دادن این نوع سبک زندگی یعنی سبک زندگی که همواره کنجکاو است و به دنبال پیدا کردن جواب های چرایی های خود است ، چنان آرامش عمیق و ریشه ای و پایداری را تجربه خواهیم کرد که به جرات می توان گفت در هیچ سبک زندگی دیگری تاکنون ندیده باشیم .

یکی دیگر از از نگرش هایی که میتوان نسبت به سبک زندگی داشت این است که سبک زندگی داشته باشیم که نه محدود به زمان باشد و محدود به مکان باشد .

یعنی سبک زندگی داشته باشیم که در هر زمان و در هر عصر و در هر دوره زمانی و در هر قرنی چه قرن بیست و یکم باشد و یا صد ها قرن جلوتر و یا بیشتر و چه در کشور ایران و چه در کشور روسیه و چه درقاره آمریکا و چه درقاره آسیا و چه در قاره اروپا و هر جای دیگر بتوان همان سبک زندگی را داشت ، در واقع سبک زندگی جهانی که نه محدود به زمان است و نه محدود به مکان می شود .

طبق تجربه و مطالعات و نگاه عمیقی که نسبت به سبک زندگی داشته ام الگوی سفرکردن می تواند مناسب ترین الگو سبک زندگی باشد . منظور من از سفر نگرش سبک زندگی از نگاه سفراست در واقع زندگی را به شکل سفری ببینیم و مانند یک یک مسافر آن زندگی کنیم .

سبک زندگی سفر آن سبک زندگی جهانی است که مسافر مقصد را می‌دانند یعنی هدف از زندگی را می داند مبدا را می داند و می داند از کجا آمده و به کجا سفر می کند .

و همچنین هویت خود را می دانند و می داند کیست و می داند که یک مسافر است و در این مسیر زندگی باید دائماً در حرکت باشد و باید از مسیر لذت ببرد ، باید زیبایی‌های مسیر را توجه کند در مسیر باید همواره احساسش را خوب نگه دارد و با این سبک و با این نگاه و با این نگرش زندگی خود را ادامه دهد .

سبک زندگی سفر می تواند یک سبک زندگی جهانی و یا مناسب ترین سبک زندگی باشد .ممنون و سپاسگزارم از اینکه در این سفر کوتاه همسفر من بودید لطفاً برای من بنویسید که سبک زندگی شما تا کنون چگونه بوده است و نگرش ما نسبت به زندگی تا قبل از مطالعه این مطلب چه بوده است من با اشتیاق منتظر خواندن نظرات زیبای شما هستم ممنون و سپاسگزارم و در حال خوبم الهی باشید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید