plan for change the lifestyle

بهترین برنامه برای تغییر سبک زندگی چه برنامه ای است ؟

بهترین برنامه برای تغییر سبک زندگی از نو ساختن باورها است .

جهان – جهان شو

قبل از اینکه نسخه تمام شده بهترین برنامه تغییر سبک زندگی را به شما بدهم ؛ میتوانید با مطالعه نوشته سبک زندگی با مفهوم آن بیش تر آشنا شوید ، زیرا قبل از هر چیز بهتر است تا درک بهتری از مفهوم سبک زندگی در این سایت آشنایی داشته باشیم .

در نوشته های قبلی توضیح دادم که بهترین سبک زندگی سبک است که بر اساس خواسته هایمان باشد و همچنین بهترین سبک زندگی سبکی است نه بر اساس آنچه که دوست داریم ، بلکه بر اساس آنچه که به نفعمان است باشد و چیده شده باشد .

در نوشته چگونه می توانم سبک زندگی ام را تغییر دهم توضیحاتی را دادم که از طریق ایجاد تغییر در باورهای اساسی خود ، می توان تغییرات را ایجاد کرد . در این نوشته درباره اینکه باورها چه هستند اشاره می کنیم و اینکه چطور میتوانیم این باورها و نگرش ها را تغییر دهیم صحبت می کنیم .

خیلی بهتر خواهد بود تا درک کنیم که شرایطی را که الان در زنگی در حال تجربه آن هستیم نتیجه عادت ها و رفتار هایمان نسبت خود است که همان سبک زندگی مان است و سبک زندگی ما نتیجه نگرش ها و باورهای اساسی ما نسبت بخود است .

منظور از باورها چیست ؟ منظور من از باورها همان عقایدی هستند که تمام افکار و ایدهایی که به ذهنمان خطور می کند از بستر آن باورها ایجاد می شوند .

برای درک بهتر باور ها مثالی میزنم . یک فرد دزد را در نظر بگیرید . او چرا اقدام به دزدی می کند ؟ جواب این است که او دلایلی ذهنی برای اینکارش دارد از جمله ، فرصت برای ثروتمند شدن وجود ندارد و یا ثروتمندان افارد بدی هستند پس دزدی از آنها کار درستی است . از جمله من توانایی پولدرآوردن از راه های حلال را ندارم یا با شغل حلال داشتن و پول حلال درآوردن ثروتمند نمی شوم ، و یا من لیاقت داشتن شغلی بی درد سر را ندام و یا فرصت ها و نعمت ها همه در حال تمام شدن هست و باید زود تر عجله کنم و زندگی ام را از لحاظ مالی ببندم در این دیدگاه بهترین ایده او اقدام به دزدی کردن است .

همه این ها باورهای او است که در ذهن وجود دارد . او بطور ناخوداگاه همه این باورها را در ذهن خود مرور می کند و سال هاست که آن ها را از عوامل مختلف خانواده محیط جامعه و غیره و تجربه های شخصی اش در ذهن خود ساخته است و تبدیل به باورهای او شده است . او هر ایده و فکری را بخواد داشته باشد از بستر چنین بائرهایی ساخته می شود و شاید خود هم خبر ندارد .

ایده دزدی کردن از ثروتمندان ، ایده ای است که بدلیل وجود چنین باورهایی در او ایجاد شده است . دقیقا بر عکس همین قضیه هم برای فردی که ایده های عالی و خوب و پر سود به نظرش می رسد بخاطر وجود باورهایی دقیقا مخالف با باورهای ان دزد است .

ما درباره اینکه باورهای یک نفر خوب هستند یا د هستند صحبت نمی کنیم ، هرکسی در زندگی اش نتیجه باورهای خود را تجربه می کند . چیزی که مهم است و ما باید از خود بپرسیم این است که ایا بائر هایی که من دارم به نفع من هستند یا به ضرر من هستند .

یعین ایا باورهایم در جهت خواسته هایم هستند و یا در خلاف خواسته هایم اند . زیرا فرقی نمی کند چه چقدر تلاش می کنیم یا چه ایده های خلاقانه ای برای دست یابی به آرزو ها و خواسته های خد دارم ، بلکه مهم این است که اگر بائرهایما هم سو وهمجهت با خواسته هایمان نباشد ، هرگز خواسته های خود را تجربه نخواهیم کرد .

بهترین سبک زندگی سبکی است که باورهایت را همسو با خواسته هایت قرار می دهد .

جهان – جهان شو

پس برای تغییر سبک زندگی بهتر است تا این باورها را از اساس تغییر دهیم .

قدم اول برای تغییر این باور ها درک و پیدا کردن باورهای محدود کننده و نگرش های منفی پا در خود نسبت به هر چیزی است .
مثلا اگر سبک زندگی را داریم که در آن ورامد مناسبی را کسب نمی کنیم بدلیل وجود برخی از این باورهای محدود کننده و منفی در ذهنمان است .

که قطعا باید آنها را تغییر دهیم . باورهایی مثل ؛ اگر پولدار نیستم احتمالا خداوند نخواسته و در مشیت من نبوده ؛
که بهتر است با باور اینکه ؛ خداوند و جهان هستی عاشق ثروتمند شدن من هستند و جهان هستی در تلاش است تا من همواره ثروتمند تر شوم .

یا باور دیگری که اکثرا دارند این است که ؛ پول کثیف است و پول خوشبختی نمی اورد .
که بهتر است تا با این باور که پول هدیه و رحمت الهی است و موجب می شود تا من خوشبختی بیش تری را تجربه کنم عوض کنیم .

یا باور هایی در مورد سلامتی که باعث می شوند تا سبک زندگی نامناسبی از لحاظ سلامتی داشته باشیم .

باهورهایی مثل ؛ بدن ما انسان ها خیلی ضعیف است و با هر تغییر اب و هوا سریع بیمار می شود ؛ و بهتر است با باور به اینکه بدن من بسیار مقاوم و در کامل و قدرتمند است و در هر شرایط اب و هوایی خودش را تطبیق میدهد عوض کنیم .

یا باور اینکه من آدم سرمایی هستم ؛ یا من جسم ضعیفی دارم را به ؛ من فرد قوی هستم و جسم قدرتمندی دارم که هر روز قوی تر می شود را دارم ؛ عوض کنیم .

یا باورهای معنوی که ؛ اگر تکالیف و فرایض الهی را انجام ندهم من فرد گنه کاری خواهم بود ک باید کفاره و یا جریمه بدهم را با این باور عوض کنیم که خداوند و خالق هستی بسیار مهربان و آمرزنده است و سریع الجواب و رحیم است تغییر دهیم و با هر اشتباهی گناهی بر من نیست و خودم را در مسیر اصلاح عملی قرار میدهم ؛ عوض کنیم .

یا باورهایی در مورد روابط که انسان ها این روزها همه گرگ شده اند و دیگر به کسی نمی شود اعتماد کرد را کنار بگذاریم و این باور که همه انسان ها قلب رعوف و مهربانی دارند ک همه انسان ها طالب عشق و محبت هستند و اگر به انها عشق و محبت بورزم قطعا همان را دریافت میکنم؛ جای گزین کنیم .

آنوقت سبک زندگی دیگری را متفاوت با آنچه که در گذشته تجربه می کردیم را تجربه خواهیم کرد .

من جهان هستم و بسیار باعث افتخارم است تا راهنمای شما در ارائه برنامه تغییر سبک زندگی تان باشم .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید