healthy lifestyle 1

سبک زندگی سالم چه سبکی است ؟

برای دانستن و درک این موضوع بهتراست تا نگاه درستی نسبت به کلمه سبک زندگی داشته باشیم و بعد می توانیم زندگی خود را به سمت یک سبک و شیوه زندگی سالم جهت دهیم .

تقریباً همه ما انسانها بر این عقیده هستیم که سبک زندگی درستی داریم و حتی به نوعی ناآگاهانه در تلاش هستیم تا دیگران هم به سبک زندگی ما ، زندگی کنند . در واقع به نوعی ما انسان ها حتی ناآگاهانه در تلاش هستیم تا دیگران و اطرافیانمان را مثل خودمان کنیم ، مثل ما فکر کنند ، مثل ما بخورند ، مثل ما بپوشند و در کل مثل ما زندگی کنند .

برای اثبات این حرفم شما را به یاد زمانی می اندازم که نصیحتی به یک دوست و یا فرزند ، پدر یا مادر و یا یک فرد و یکی از اعضای خانواده خود کرده ایم ، شاید کمتر کسی باشد که چنین تجربه ی نصیحت کردن و نصیحت شنیدن را نداشته باشد .

پس به نوعی خواسته یا نا خواسته در تلاش تغییر دیگران بوده ایم و همینطور دیگران در تلاش برای تغییر ما بوده اند ، تا مثل هم فکر کنیم و زندگی کنیم . هم شما و هم من بارها تجربه کرده ایم که افرادی با هم دوست می شوند ،حداقل در یک نقطه از زندگی شان با هم مشترک هستند .

در واقع ما انسان ها از اینکه ببینیم فردی و یا گروهی نقطه مشترکی با خودمان دارد ، از وجود و بودن او خوشحال می شویم ، کمتر دوستانی را می بینید که در بخش هایی از زندگی با هم نقطه مشترک نداشته باشند .

حداقل در یک نقطه از زندگی و یا شخصیت شان با هم مشترک هستند ، حال یا در نوع لباس پوشیدن یا در نوع حرف زدن یا در نوع فیلم مورد علاقه و یا حتی در نوع مشکلاتی که در زندگی شان دارند با هم مشترک هستند .

این نقطه اشتراک آنها به دلیل نوع نگرش آنها نسبت به خود و به زندگی شان می باشد . به هر حال هر انسانی خواسته یا ناخواسته احساس می کند که سبک زندگی را که در پیش گرفته است ، بهترین سبک زندگی است و در تلاش است تا دیگران هم به همان سبک زندگی کنند .

اما اینکه چون فکر می کنیم سبک زندگی درستی داریم ، نمی تواند معیار و ملاک درستی برای داشتن یک تعریف سبک و شیوه زندگی سالم باشد که دیگران رهم به همان شیوه زندگی کنند . در واقع می‌توانیم سبکی را به عنوان شیوه زندگی سالم در نظر بگیریم که نتیجه آن ، تجربه خواسته هایمان در زندگی باشد نه اینکه آنچه که خود فکر می کنیم درست است و یا دیگران می پذیرند و یا می پسندند را به عنوان سبک زندگی انتخاب کرده باشیم .


طریقه زندگی سالم سبکی است که به من احساس آرامش ، احساس امنیت ، احساس خوشبختی و شناخت بیش تر از خود و جهانی که در آن زندگی می کنم را می دهد و من را در مسیر علاقه هایم قرار می‌دهد .

سبک زندگی سالم سبکی است که منجر به خودشناسی می شود .

جهان – جهان شو

راه و روش زندگی سالم همان شیوه ای است که در آن می توانم علاقه های خود را در آن ارضا کنم . ما انسان‌ها تنها زمانی به آرامش می رسیم که بتوانیم علاقه های خود را ارضا کنیم . راه و روش زندگی سالم سبکی است که می توانم خود را بیشتر در آن بشناسم .

ما تنها با خودشناسی می توانیم در مسیر علاقه هایمان قرار بگیریم و شیوه زنندگی سالم راه و روشی است که جهانی را که در آن زندگی می‌کنم را بیشتر به ما می شناساند و ما تنها با حرکت در مسیرعلاقه‌ها می‌توانیم جهانی که در آن زندگی می کنیم را بیشتر بشناسم در واقع سبک زندگی سالم سبکی است که جواب چرایی های ما را می‌دهد ، اینکه ما کی هستیم و چرا در این جهان زندگی می کنیم .

من جهان هستم از اینکه در این سفر زیبا با من همسفر بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزارم و شما همسفر خوب من در این سفر بودید .
لطفاً برای من بنویسید که آیا سبکی که به آن زندگی می کنید تا کنون شما را در مسیر خواسته‌های آنان قرار داده ، آیا توانسته تعریف درستی از خودتان به شما بدهد ؟ من همراه با لذت منتظر تجربه ها و دیدگاه های زیبای شما هستم . در حال خوب الهی باشید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید