ثروت واقعی انسان چیست ؟

what is the real wealth of a man on the gold

باورهای قدرتمند کننده، ثروت واقعی انسان است.

جهان-جهان شو

به نظر شما چطور می توان ثروت واقعی انسان را تعیین کرد؟ آیا از روی موجودی حساب بانکی و یا از روی ماشینی که سوار می شود و یا از محله و یا خانه ای که در آن زندگی می کند می توان میزان ثروت را تعیین کرد؟ آیا از روی نوع شغل ،می توان میزان ثروت انسان را بدست آورد؟

اگر در گذشته چنین سوالی از من پرسیده می شد،شاید پاسخ من به همه گزینه ها بود،یعنی آن موجودی بانکی و آن ماشین و نوع شغل و خانه ای که در آن زندگی می کرد،همه این موارد معیار من می شد و هر کسی که دارایی بالایی داشت را ثروتمند می دانستم.

اما الان داستان کلاََ چیز دیگری است و می خواهم بگویم که بهتر است که بپذیریم،همه پولدارها انسان های خوبی هستند،ولی هر پولداری ثروتمند نیست،اما ثروتمندان انسان های پولداری هم هستند.

اگر درک درستی از تعریف ثروت داشته باشیم، معنی ثروت و این جمله را خیلی راحت تر و بهتر می توانیم متوجه بشویم،و پی ببریم که ثروت واقعی انسان چیست؟

ثروت واقعی انسان چیست؟

پول و دارایی و سرمایه، تنها بخشی از نتیجه یک ذهن ثروتمند است.

شاید خیلی از ما انسان ها با توجه به تجربه های مختلف به این نتیجه رسیده باشیم که،انسان از همان لحظه ای که بدنیا آمده دارای کمبود ها و نقص و ایراداتی بوده است و توانایی انجام خیلی از کارها را ندارد که ما هم از این موضوع مستثنا نیستیم.

از دیدگاهی این موضوع می تواند درست باشد که ما انسان ها با توانایی های محدودی پا به این جهان گذاشته ایم،اما باید اشاره کنم که دلیل اینکه به برخی از توانایی ها را نداریم این است چون به هیچ کدام از آنها نیازی نداشته ایم.

مثلا دلیلی ندارد تا مانند یک خرس پنچه ها و ناخن های کشنده ای داشته باشیم،یا مانند یک ببر دندان های نیش بلند و تیزی داشته باشیم،یا مانند یک چی تا و یوزپلنگ سرعت خیلی بالایی در دویدن داشته باشیم یا مانند یک کانگورو بتوانیم بیش تر از هفت متر به جلو بپریم.

نه،قطعا ما به هیچ کدام از این توانایی ها نیازی نداشته و نداریم،شاید اگر چنین توانایی هایی داشته باشیم فقط از آنها برای سرگرمی استفاده می کردیم و در کارهای روزانه خود از آن توانایی ها هیچ استفاده ای نمی کردیم.

عوض آن توانایی ها و خیلی از توانایی های دیگری که نداریم،چیزی را داریم که هر موجود دیگری غیر از انسان هرگز نداشته است.

انسان توانایی،فکرکردن،تجسم و خلق کردن،دارد.

جهان-جهان شو

اگر به روند تکامل انسان نسبت به موجودات دیگر جهان هستی نگاهی کنیم متوجه می شویم که روند تکامل و تغییرات انسان با همه موجودات بسیار متفاوت بوده است.

جهان هستی دائما در حال آپدیت شدن،تغییر و تکامل و گسترش است و همه موجوداتی که در این جهان زندگی می کنند اگر نتوانند خود را با این تغییرات هماهنگ کنند از بین می روند و آنهایی که توانستند خود را با این تغییرات هماهنگ کنند می توانند طعم زنده بودن و زندگی را بچشند.

از میان همه موجودات جهان هستی این انسان بود که توانست،آرام آرام خود را بیش تر از هر موجود دیگری با تغییرات جهان هستی،نه تنها سازگار و هماهنگ کند بلکه،پا را فراتر گذاشته و توانست خود را جلو تر از تغییرات جهان هستی بروز و آپدیت و هماهنگ نگه دارد.

امروزه سامانه های هشدار زلزله یکی از تکنولوژی هایی است که انسان را از تغییرات زیر زمین آگاه می سازد و یا انسان با استفاده از سامنه های هواشناسی میزان و مقدار بارندگی در یک منطقه را از چندین روز و هفته جلوتر تشخیص بدهد.

همه ی توانایی های انسان،در برابر این تغییرات به ظاهر بی رحمانه جهان هستی که نه دوست می شناسد و نه آشنا،از قدرت و توانایی فکر و اندیشه و خلاقیت و تجسم و ایمان به توانایی هایش بوده است.

اینکه می توانیم فکر کنیم و تجسم کنیم وبه تصمیمات خود عمل کنیم در واقع همان توانایی کنترل ذهن و احساسات است و این ویژگی چیزی خارج از غریزه انسانی است.

هر تجسم و خلاقیت،از منبعی غیر از ویژگی غریزی و فیزیکی انسان،سرچشمه می گیرد.

جهان-جهان شو

کنترل ذهن،ثروت واقعی انسان است

ما ثروتمند پا به این جهان گذاشته ایم،فارغ از هر توانایی که در موجودات دیگر جهان هستی وجود دارد ولی در ما نیست،انسان توانایی کنترل ذهن را دارد.ما انسانی هستیم که توانایی کنترل ترس هایمان را داریم،توانایی فکر کردن در مورد چیزهایی را داریم که میخواهیم داشته باشیم،توانایی دیدن توانایی های ذاتیمان را داریم و از آنها به بهترین شکل ممکن در زندگی خود استفاده کنیم و لذت ببریم.

ما توانایی تجسم و خلق شرایط دلخواه خود را داریم.

جها-جهان شو

همین الان توانایی های ذاتی که با آن به دنیا آمده ایم را لیست کنیم،شاید در یک کتاب هم نوشتن این توانایی ها جا نشود.

focus on yourself the real mean of wealth
  • ما توانایی صحبت کردن داریم.
  • ما توانایی آواز خواندن داریم.
  • ما توانایی پختن و پز داریم.
  • ما توانایی دویدن داریم.
  • ماتوانایی نگاه کردن داریم.
  • ما توانایی راه رفتن داریم.
  • ما توانایی خوابیدن داریم.
  • توانایی نشستن داریم.
  • ما توانایی…. داریم.

و بی نهایت توانایی های دیگر که این ها فقط توانایی های ذاتی و طبیعی ما انسان ها است و توانایی های اکتسابی دیگری که می توانیم به این لیست اضافه کنیم.

دیگر حیوانات هم شاید چنین توانایی هایی را با خود داشته باشند اما هرگز نتوانستند مثل انسان ها از آن برای خلق زندگی بهتر برای خود استفاده کنند.

حیوانات،هر گز نتوانستند با توانایی دیدن،عینک های زیبای آفتابی را خلق کنند.هرگز نتوانستند تا صندلی را برای نشستن خلق کنند،هرگز نتوانستند تا تشک های زیبا و راحت برای خوابیدن بسازند،هرگز نتوانستند تا از استایل راه رفتن خود در جشنواره های مد زیبایی خلق کنند،هرگز نتوانستن برای دیدن،تلوزیون و موبایل را خلق کنند،هرگز نتوانستند مانند انسان شعرهای زیبا بسرایند و آواز های زیبا بخوانند.

در سراسر جهان انسان هایی هستند که با همین توانایی های ذاتی به دارایی و ثروت های فراوان دست پیدا کرده اند.از خوانندگان که با صدای خود که یک توانایی طبیعی است تا تسترهای عذا که همه ما بصورت روزانه و طبیعی در وقت غذا خوردن در حال انجام آن هستیم،دارایی،پول و موفقیت های چشمگیری را بدست آورده اند.

اما با دانستن این موضوع هنوز جای یک سوال باقی می ماند،و آن این است که،چرا انسانی که با این همه توانایی های ذاتی بدنیا آمده است، هنوز انسان های زیادی هستند که در شرایط بد و فقر زندگی می کنند و عده ای در غنا و نعمت و شرایط بهتر زندگی می کنند؟

شاید پاسخ شما در نگاه اول به این سوال این باشد که انها از نژاد بهتری برخوردارند،یا شهر و کشور بهتری دارند یا آنها که جان ترند موفق ترند،یا شعل بهتری دارندو هر عامل بیرونی دیگر مد نظر داشته باشید.اگر نوشته راز بدست آوردن ثروت را مطالعه کرده باشید متوجه می شوید که هیچ کدام از این موارد عامل اصلی نیستند،عوامل بیرونی شاید بی تاثیر نباشند ولی عامل اصلی نیستند.

باورها و ایمان به توانایی ها،تفاوت شرایط زندگی انسان ها نسبت به هم را تعیین می کند.

جهان-جهان شو

دلیل اینکه انسان هایی هنوز در نداری و فقر زندگی می کنند و انسان هایی که در غنا و نعمت زندگی می کنند،نداشتن باور و ایمان به توانایی های ذاتی و اکتسابی خود است.

اینکه خود را چگونه شناخته ایم و چه نگاهی نسبت به خود و توانایی های خود و اتفاقات و شرایط زندگیمان داریم و چگونه در مورد توانایی های خود قضاوت می کنیم،تعیین می کند که امروز و فردا را در فقر و مشقت زندگی می کنیم یا یا در نعمت و غنا و آسایش زندگی می کنیم.

خودشناسی و خود باوری و شناختن توانایی های خود و ویژگی های انسانی خداگونه مان ثروت واقعی انسان است.

جهان-جهان شو
believe in yourself is the real mean of wealth

در واقع ثروت واقعی انسان عبارت است از،آن باورهایی که نسبت به توانایی های خود در برابر هر موضوعی در زندگی داریم.

در هر صورت حق با شما خواهد بود،اگر باوردارید که یک انسان توانمند هستید،حق باشماست و اگر باوردارید که یک انسان ناتوان هستید،حق باشماست.

لطفا همین الان افرادی را که از توانایی های خیلی طبیعی مثل آواز خواندن،مدل بودن،دویدن و خیلی از توانایی های دیگر در جهان ثروت ودارایی قابل توجهی را کسب کرده اند را در این صفحه بنویسید،من کامنت و نتایج زیبای شما را با اشتیاق مطالعه می کنم و پاسخ خواهم داد.

من جهان هستم،از اینکه پذیرفتید تا در این سفر زیبا راهنمای شما باشم و از اینکه همسفر خوب من بودید از شما ممنون و سپاسگزارم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید