با اینکه خیلی تلاش می کنم اما چرا ثروتمند نمی شوم ؟

happy man why do not get rich

برای پاسخ به سوال اینکه چرا ثروتمند نمی شوم،باید درک درستی از تعریف ثروت در ذهن داشته باشیم ،تا بتوانیم سوال های درست از خود بپرسیم. بتوان گفت چه چیز را و به چه مقدار و تا چه زمانی می خواهیم داشته باشیم.منظور شما از چرا ثروتمند نمی شوم دقیقا چیست؟ یعنی خودمان بدانیم وقتی می گوییم می خواهم ثروتمند شوم یعنی چه چیزی و چه شرایطی را می خواهیم داشته باشیم.

چرا ثروتمند نمی شوم چرا بزرگ نمی شوم

وقتی چنین سوالی را از خود می پرسیم یا این سوال همی افتم که کودکی از مادر خود می پرسد مادر چرا با اینکه خیلی غذا می خورم اما هنوز بزرگ نشده ام؟

در نگاه اول می تواند سوال جالبی باشد چون رابطه مستقیمی بین غذا خوردن و بزرگ شدن در ذهن خود ایجاد کرده ایم چون همیشه به ما گفته شده غذا بخورید تا بزرگ شوید.

اما باید بگویم که جهان همواره در حال گسترش و رشد است. و این یک قانون است ما انسان ها و همه موجودات خود به خود در حال بزرگ شدن و رشد کردن هستیم. از یک نهال کوچک بگیر تا یک کودک انسان بطور غریزی و طبیعی در حال بزرگ شدن و رشد کردن هستیم.

اما غذا خوردن ما اصلا رابطه مستقیمی با نتیجه نهایی ایجاد نمی کند.تغذیه در ما باعث بهبود فرایند رشد و سرعت و کیفیت بخشیدن به آن می شود نه یک شبه ایجاد شدن.

بیایم از همین زاویه به موضوع ثروت نگاه کنیم.قطعا هر قدم ما در بهبود شرایط رندگی مان بی اثر نبوده و به همان میزان که تلاش کرده ایم نتیجه و خروجی در زندگی ما داشته است.اما اینکه فکر کنیم تلاش کردن منجر به ایجاد نتیجه نهایی می شود دقیقا مثلا همان حرف کودکالنه می شود که می گوید”مامام؟چرا هرچه غذا می خورم بزرگ نمی شوم و حالا همین جمله را ما از موضوعی دیگر می گوییم که چرا هرچه تلاش می کنم ولی ثروتمند نمی شوم.

همانطور که بزرگ شدن انسان ها نتیجه یک سلسه تغذیه های درست و با کیفیت است دقیقا در حوزه پول و ثروت هم به همین مسیر است.

ثروت نتیجه سلسله اقدامات درست و با کیفیت در جهت کسب پول و ثروت است که به هر میزان آن را درست تغذیه کنیم نتیجه اش را در زندگی مان نشان می دهد.

اگر ثروت در ذهن ما به معنای موجودی حساب بانکی خیلی زیاد و درآمد خیلی بالا و ماشین های خیلی گران قیمت و سفرهای پران قیمت است،باید بگویم که این کلمات “خیلی،زیاد،بزرگ،گران و مانند این ها نشان می دهد که هر کدام از این خانه و ماشین و موجودی حساب بانکی و سفرهایی که گفته شد،فاصله بسیاری با آنچه که از خود باور کرده ایم و جایگاه فعلی و شرایطی که در زندگی داریم،،می بینیم، و به این معنا می تواند باشد که داشته ها و موفقیت های خود را کوچک و کم ارزش می دانیم و آن خواسته های مالی را موفقیت های بزرگی که در دور دست ها قرار گرفته اند، می دانید.

سنگ بزرگ نشان از نزدن است،احتمالا این ضرب المثل را در جاهای مختلف شنیده باشید و این حکایت از فردی دارد که در دعواهایش برای سنگ زدن ،همیشه سنگ های بزرگ را انتخاب می کند و به خاطر همین هم کسی از بر سنگ های او فرار نمی کند چون می دانند که سنگ بزرگ نشان از نزدن است و نمی تواند سنگ بزرگ را به فاصله دوری پرتاب کند.

وقتی خواسته های ما و رویاهای ما آرزوهایی بزرگ هستند به این معنی است که باورهای ما به این شکل فرم و قالب گرفته اند که برای تحقق آن خواسته رویا و یا آرزو،زمان زیاد،سختی زیاد،شکست های سنگینی را باید تجربه کنیم که در پس زمینه فکری یا همان باورهای ما،آن خواسته های بزرگ 10 سال یا 20 و یا 30 و 40 و 50 سال آینده محقق می شوند.

در این بین بعضی ها هم دیگر آن خواسته ها را آنقدر بزرگ و دور از خود می بینند که کلا قید رویاها و هر آرزویی را که داشته می زند.

موفقیت موفقیت می آورد حتی همین الان

اگر در همین لحظه و در همین جایی که هستیم،به خودمان و توانایی هایمان و داشته هایمان توجه کنیم و آنها را درک کنیم و خوب ـنها را درک کنیم، و ارزش هر کدام را به خوبی بدانیم،متوجه می شویم با آنچه که می خواستیم،و با آن خواسته هایی که بزرگ می پنداشتیم،فاصله چندان دوری نداریم و آن خواسته ها آرزو ها و رویاها را نزدیک به خود و بسیار دست یافتنی می بینیم.

شاید در بعضی از تعریف های موفقیت و ثروتمند شدن،هر موفقیتی همراه با سختی و مشقت و رنج زیاد و یا با شکست تعریف شده باشد و از این جمله ها که موفقیت نتیجه شکست های زیاد است یا برای موفقیت باید خیلی سختی کشید و یا نابرده رنج گنج میسر نمی شود و این نوع ادبیات که انسان را به موفقیت همراه با سختی دعوت می کند،اما در همین جا باید بگویم که ،دیگر باید به این نوع توهم پایان داد،چون باورهای دیگران و نتایجشان،باورها و نتایج ما نیستند و هرکس در زندگی باورها و نتایج خود را دارد.

دلیلی وجود ندارد چون یک نفر راه ثروت و موفقیت مالی را با سختی فراوان و در مدت زمان طولانی طی کرده است،برای ما هم همینطور باشد.

تو همین الان موفق هستی

ثروتمند بودن و پولدار بودن راحت ترین کار دنیاست.

باید باور کرد که رویاها و آرزوهای ما چیزی دور از ما و همین توانایی هایی که الان داریم نیستند،باید باور کرد که رویاها و خواسته های ما در فاصله ای دور از ما قرار ندارند،باید باور کنیم که تحقق هر خواسته و رویایی درون خود ما است.

رویاها و خواسته های خود را باید در خود پیدا کنیم،یعنی توانایی داشتن آن را بطور اقعی در خود ببینیم و اگر نمی توانیم آن را در خود ببینیم به این معنی که وجود ندارد نمی باشد،بلکه ما بدلیل اینکه توجه مان برروی نقاط ضعف و ناتوانایی هایمان است هنوز نتوانسته ایم آنها را ببینیم و این موضوع را بصورت جدی باور کنیم.

و بعد از این باور است که هر خواسته و رویایی را هر روز در جلو چشم خود می بینیم و هر روز با آن زندگی می کنیم،و دیگر نگران اینکه 10 سال بعد یا 50 سال بعد به آن خواسته یا رویا می رسیم نخواهیم بود چون دیگر برایت فرقی نمی کند،چون دیگر خود را درون خواسته های خود می بینیم.

چرا ثروتمند نمی شوم

برای اینکه بیش تر پی ببریم که چرا ثروتمند نمی شوم همواره این سوال را باید از خود بپرسیم که آیا حاضر بوده ایم هر لحظه را مانند یک ثروتمند واقعی به زندگی نگاه کنم؟ خواستن تجربه ثروت بدون تجربه یک نگاه ثروتمند مانند این است که بدون بدنیا آمدن و رشد کردن و بزرگ شدن و یادگرفتن می خواهیم از لذت های زندگی و انسان بودن بهره ببریم.

اگر هنوز آنچه را که می خواهیم بدست نیاورده ایم،به این دلیل نیست که سختی و رنج زیادی نکشیده ایم،اما قطعا به این دلیل است که مانند یک ثروتمند واقعی خودمان و خواسته هایمان را باور نکرده ایم و با آنها زندگی نکرده ایم.

به این دلیل است که حاضر نبوده ایم تا مانند یک ثروتمند واقعی نگاهی متفاوت از عموم جامعه نسبت به اتفاقات و شرایط زندگی که تجربه می کنیم داشته باشیم.

ایا توانستیم همواره مانند یک ثروتمند واقعی در زمانی که شرایط نامطلوبی برایمان پیش می آید همچنان لبخند به لب داشته باشیم و حالمان را بطور واقعی خوب نگه داریم.

آیا توانستیم مانند یک ثروتمند واقعی هر چیزی را که می خواهیم خرید کنیم به ارزش و نیازی که از ما برطرف می کند،توجه کنیم و نه مثل عموم جامعه فقط به قیمت آن توجه می کنند و مدام از گرانی قیمت شکایت می کنند و حرف می زنند.

آیا توانستیم در همه شرایط زندگی همواره مثبت اندیش باشیم آیا توانستیم همواره به خودمان و توانایی هایمان ایمان داشته باشیم و باور کنیم که” من با همین توانایی هایی که دارم عالی و بینظیر و غیر قابل مقایسه هستم و با همین توانایی هایی که دارم ثروتمند هستم و می توانم پول مورد نظرم را بسازم“.

آیا توانستیم توانایی خلق خواسته ها که در وجود همه ما انسان ها است را باور کنیم و بر اساس آن عمل کنیم. پس همواره برای اینکه ببینیم که محیط و شرایط زندگی متن چقدر تغییر کرده است ابتدا ببینیم که ما خود را چقدر تغییر داده ایم چون محیط زندگی ما همان چیزی است که ما خود همواره در حال خلق آن هستیم.

از اینکه در این سفر زیبا در این نوشته با من همسفر بودید و افتخار دادید تا راهنمای شما باشم از شما ممنون و سپاسگزام لطفا همین الان بنویسد که اگر شما یک فرد ثروتمندی هستید در مورد خود و توانایی هایتان چه باورها و نگرش هایی خواهید داشت. من تمام نوشته شما را با اشتیاق مظالعه می کنم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید